136 000 €73 m²

Valto Käkelän katu 4-6, Kimpinen, Lappeenranta3h, k, s

Velaton hinta
136 000 €
Hoitovastike
379,60 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kimpinen
Kaupunki
Lappeenranta

Valoisa ja toimivapohjainen 73 m² kolmio rauhallisella Kimpisen alueella. Asunnossa on sauna, parveke sekä puistomaiset näkymät pihalle. Pinnat ja lattiat on uusittu vuonna 2026, joten koti on muuttovalmis. Hyvä sijainti lähellä palveluja, sairaalaa ja keskustaa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kimpinen
Kohdenumero
1412797
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
73 m²
Tontin pinta-ala
1 876 m²
Kokonaispinta-ala
73 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, astianpesukone, sähköliesi, liesikupu/-tuuletin. Lattia: Vinyyli. Seinät: Maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ulostyönnetty parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Pohjoinen
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilit, pesukoneliitäntä, erillinen wc, sauna, peilikaappi. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Kaapistot, kellarikomero
Näkymät
Puistomaiset, pihalle. Ikkunasuunnat: pohjoinen, itä
Tulevat remontit
HALLITUKSEN SELVITYS KUNNOSSAPITOTARPEISTA VUOSILLE 2025-2029 Huoltokirjan mukaiset huoltotyöt Palovaroittimien uusiminen Kylpyhuoneiden kuntotarkastus Vesikaton kuntotarkastus Maanpaineseinän huoltomaalaustyö molempien rakennusten osalta (portaikon kohta) Kaukolämpölaitteiston uusiminen (käyttöveden lämmönvaihdin uusittu 2016) Pihan kallistusten tutkiminen Ilmastointikanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö
Tehdyt remontit
Hissin etähälytyksen ja kuiluvalaistuksen toteuttaminen 2024 6-talon takapihan ja 4-talon etupihan kattokourujen uusiminen ja lumiesteiden asennus 2023 Kylpyhuoneiden muovimattolattioiden saumojen tarkastukset ja korjaukset tarvittaessa 2021 Kahden asuinkerrostalon neljän parvekkeen korjaus + katemateriaalin vaihto 2018 Rännikourujen kaatojen oikaisut ja rikkinäiset vaihdot 2018 Pensaita poistettu, multaukset ja nurmikon teot 2018 Hiekkakäytävien kunnostus (maarakennuskangas + kivituhka, uudet reunalaudat) 2018 Viherhoitotyöt 2018 Ilmastointikanavien puhdistus ja ilmamäärien säätötyö + korvausilmaventtiilien puhdistus 2017 Elementtisaumojen uusiminen 2017 Leikkipaikan kunnostus ja uusiminen 2017 Käyttöveden lämmönvaihtimen uusiminen 2016
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Kimpisen koulu n. 1,2 km; Päiväkodit: Tirikka n. 1,2 km; Ruokakaupat: K-Market Vapari n. 1,2 km; Muut lähipalvelut: Sairaala n. 0,3 km, Keskustan palvelut n. 1,5 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
LAPPEENRANTA
Linkit

Hinta

Velaton hinta
136 000 €
Myyntihinta
61 468,27 €
Neliöhinta
1 863,01 € / m²
Velkaosuus
74 531,73 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
379,60 € / kk
Pääomavastike
803 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 182,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 27 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lappeenrannan Valto Käkelän Katu 4-6
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1998
Kerroksia
4
Energialuokka
E2018
Tontin koko
1 876 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöintitoimisto Oiva Isännöinti Noste Oy, Alasinkatu 1-3, 40320 Jyväskylä, Veera Selkäinaho
Liikenneyhteydet
Linja-auto n. 0,35 km

Ominaisuudet
TV-antennit: Kaapeli-TV liittymä. Tietoliikenneyhteydet: Yleiskaapelointi-Elisa-10M.
Lainalaskuri