42 000 €66 m²

Pasintie 3 A, Lauritsala, Lappeenranta2h+k+(p)

Velaton hinta
42 000 €
Hoitovastike
285,78 € / kk
Asuinpinta-ala
66 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lauritsala
Kaupunki
Lappeenranta

Läpitalon tilava kaksio rauhallisella alueella. Lasitettu parveke. Ulkoilumaastot, uimahalli ja bussipysäkki lähellä.

Perustiedot

Sijainti
Pasintie 3 A, 53300 Lappeenranta
Kaupunginosa
Lauritsala
Kohdenumero
21348393
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
66 m²
Tontin pinta-ala
5 694 m²
Kokonaispinta-ala
66 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k+(p)
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone, liesituuletin / suodatin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu, sisäänvedetty. Suunta: etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkukaappi, pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Tulevat remontit
PTS-suunnitelma (01.04.2025): 3A-talon kuivaushuone varastotilaksi -25, viemärit n. -27.
Tehdyt remontit
Vedeneristys tehty kylpyhuonetiloissa taloyhtiön valvonnassa. Muovimaton poisto olo- ja makuuhuoneesta. Laminaatti tilalle. Tarjan asbesti- ja kuitulaboratorio Oy tutkinut olohuoneen maton liiman ja todennut, ettei materiaalinäyte sisältänyt asbestia -16. TALOYHTIÖSSÄ: Keittiöt uusittu -99, ikkunat ja parvekkeen ovet uusittu -00, digi-tv:n uudistukset -04, 1B sauna korjattu -04, ilmastoinnin nuohous -06, B3 sauna uusittu, 1B saunanlauteet uusittu -08, iv-koneet uusittu 1A, 3A ja 3B -08, käyttövesiputket ja vesikalusteet uusittu -10, 1A käyttövesiputkien tonttiliittymä uusittu -10, 3A vesikatto uusittu -11, 3A käyttövesiputkien tonttiliittymä uusittu -11, 3B talon katto uusittu -12, 1A talon katto uusittu -13, 1B talon katto uusittu -15, parvekkeiden betoniosien kuntotutkimus -15, 1B saunan kunnostus -16, viemärikuvaus -16, lämminvaihtimet uusittu -17, alakerran käytävien vaakavesiputket nousuihin saakka -18, 3B sauna kunnostettu -19, sähkökeskusten tarkastus ja asuntojen 1A3, 3A6 ja 3B9 ryhmäkeskusten vaihto -20, 1B-talon saunan lauteet uusittu -20, ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmamäärien mittaus ja säätö -20, parveke- ja julkisivusaneeraus -22, porrashuoneiden ulko-ovien uusinta -23, rakennettu alapatioiden päätyaidat -23, latauspistekartoitus ja viemäreiden kuvaus -24, huoneistokohtaiset palovaroittimet -25.

Velaton hinta
42 000 €
Myyntihinta
28 124,66 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
636,36 € / m²
Velkaosuus
13 875,34 €

Vastikkeet

Hoitovastike
285,78 € / kk
Pääomavastike
94,32 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
380,10 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Saunan kustannukset
13,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
12.50 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Varainsiirtovero 1,5%. Ostaja vastaa sähköisen omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lappeenrannan Pasintie 1-3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1973
Huoneistojen lukumäärä
48
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
5 694 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöhuolto Kantola Oy
Isännöinti
Reim Lappeenranta Oy, Johanna Eteläpää, 020 743 8431, Väinö Valveen katu 2, 53900 Lappeenranta.
Kaavoitustiedot
lisätietoja Lappeenrannan kaupunki 05 6161.

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 32.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.