30 024 €56,5 m²

Peltisepänkatu 2, Kesämäki, Lappeenranta3h+kt

Velaton hinta
30 024 €
Hoitovastike
742,25 € / kk
Asuinpinta-ala
56,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kesämäki
Kaupunki
Lappeenranta

Näppärä kolmio lasitetulla parvekeella

Tarjolla ensimmäisen kerroksen valoisa kulmahuoneisto, joka tarjoaa toimivan ja selkeän pohjaratkaisun. Kodin sydämenä toimii avokeittiö ja olohuone, jotka muodostavat yhdessä avaran oleskelutilan yhdessäoloon. Olohuoneesta on kulku lasitetulle parvekkeelle, jossa on mukava siemailla aamukahvia kesäisin.

Erillinen eteinen helpottaa arkea ja rajaa sisääntulon omaksi tilakseen. Makuuhuoneet sijaitsevat erillään toisistaan, mikä tuo rauhaa oleskeluun. Myös kaappitilaa on runsaasti arjen tarpeisiin. Tyylikkäästi laatoitetussa kylpyhuoneessa on tilavaraus pesutornille, ja keittiössä astianpesukoneelle, mikä helpottaa arjen sujumista.

Viihtyisä asumisoikeuskohde erinomaisella sijainnilla

Peltisepänkatu 1–2 on viihtyisä 58 asunnon asumisoikeuskohde lähellä Lappeenrannan keskustaa. Kohde muodostuu kahdesta toistensa peilikuvaksi rakennetusta talosta, ja tarjolla on koteja monenlaisiin elämäntilanteisiin – kompakteista 33,5 m² yksiöistä aina 72 m² kolmioihin.

Asukkaiden käytössä ovat toimivat yhteistilat, kuten tilava pyörävarasto, huoneistokohtaiset irtainvarastot sekä kuivaushuone. Pihapiirissä on pieni leikki- ja oleskelualue, joka tarjoaa mukavan paikan ulkoiluun ja yhdessäoloon. Autopaikka on mahdollista vuokrata pihalta tai katoksesta.

Kesämäen rauhallinen asuinalue yhdistää arjen helppouden ja keskeisen sijainnin. Kävelyetäisyydeltä löytyvät koulut, päiväkodit ja kaupat, ja Lappeenrannan matkakeskus on noin kilometrin päässä. Alueelta on sujuvat yhteydet niin keskustaan kuin Kuutostiellekin.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kesämäki
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
56,5 m²
Kokonaispinta-ala
56,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt
Huoneita
3
Vapautuu
01.07.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 25 045,53 € indeksikorotus: 4 978,09 €
Postitoimipaikka
LAPPEENRANTA

Hinta

Velaton hinta
30 023,62 €
Neliöhinta
531,39 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
742,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 484,50 €

Rakennusvuosi
2020
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018