43 000 €42,7 m²

Pekurintie 9 A, Lampikangas, Lappeenranta1h + k +s

Velaton hinta
43 000 €
Hoitovastike
172 € / kk
Asuinpinta-ala
42,7 m²
Huoneita
1
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Lampikangas
Kaupunki
Lappeenranta

Viihtyisä rivitaloyksiö

Joutsenon Lampikankaalla, rauhallisella asuinalueella sijaitsee tämä viihtyisä rivitaloasunto, joka tarjoaa mainion mahdollisuuden mukavaan asumiseen. Tämä 1990 rakennettu koti on ihanteellinen yksinasuvalle tai opiskelijalle, joka arvostaa omaa piha-aluetta ja saunaa rentoutumiseen.

Asunnon pohjaratkaisu on suunniteltu tehokkaasti ja sen n. 43 neliömetriä tarjoavat mukavasti tilaa arjen askareisiin. Keittiö on toimiva ja sauna tuo lisäluksusta arkeen. Olohuoneesta on käynti omalle terassille, jossa voi nauttia tulevista kesäpäivistä.

Asunto Oy Pekurinhovi on hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa on tehty useita merkittäviä remontteja, kuten lämmitysjärjestelmän vaihtaminen kaukolämpöön. Tulevina vuosina on suunnitteilla lämmitysjärjestelmän säätö sekä ikkunoiden ja ulko-ovien huolto.

Alueella on erinomaiset ulkoilumahdollisuudet ja läheinen metsä tarjoaa upeat puitteet luonnossa liikkumiseen. Tämä koti on täydellinen valinta, jos etsit rauhallista ja viihtyisää asuinympäristöä. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän ihastuttavaan rivitaloasuntoon!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Pekurintie 9 A, 54110 Lappeenranta
Kaupunginosa
Lampikangas
Kohdenumero
80491585
Asuinpinta-ala
42,7 m²
Tontin pinta-ala
5 610 m²
Kokonaispinta-ala
42,7 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h + k +s
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni ja liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, pesuallas, peili ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto ja seinäkaapit
Tulevat remontit
Vuosille 2025-2029 − Lämmitysjärjestelmän säätö − Ikkunoiden ja ulko-ovien huolto/vaihto − Vesikourujen uusinta
Tehdyt remontit
2025 A ja B-talojen maanalaisten lämpökanaalien uusiminen, huoneistokohtaiset palovaroittimet asennettu 2024 Rakennusten puuosien huoltomaalaus 2022 Lämmitysmuodon vaihto maakaasusta kaukolämpöön 2021 Katosten peltien tiivistys tiilikatteeseen 2017 Etuovien lukot huollettu, osa lukkorungoista uusittu 2014 Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö 2014 Katon sammaleen poisto ja puhdistus 2012 Asuntokohtaiset vesimittarit 2010 Aitojen rakennus
Kiinteistötunnus
405-537-0026-0001
Postitoimipaikka
Lappeenranta

Hinta

Velaton hinta
43 000 €
Myyntihinta
40 161,33 €
Neliöhinta
1 007,03 € / m²
Velkaosuus
2 838,67 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
172 € / kk
Pääomavastike
39,96 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
211,96 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 18 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Pekurinhovi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 101 600 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1990
Huoneistojen lukumäärä
15
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1990
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 14.12.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
5 610 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Isännöintitoimisto EKT Isännöinti Oy, Milla Tiensuu, 0403504162