10 429 €45 m²

Hakoportaankatu 4, Skinnarila, Lappeenranta2H+KK

Velaton hinta
10 429 €
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
1992
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Skinnarila
Kaupunki
Lappeenranta

Ylimmän kerroksen kulmahuoneisto. Koko talo peruskorjattu 2021. Laajakaista kuuluu käyttövastikkeeseen. Asunto on tarkoitettu ensisijaisesti asumisoikeusasumiseen ja asuntoa tarjotaan aina ensisijaisesti asumisoikeuden hakijoille (mikäli asuntoon ei ole asumisoikeushakijoita tulemme olemaan erikseen yhteydessä vuokrahakemuksen jättäneisiin). Jätä vuokra- tai asumisoikeushakemus sivuillemme www.asuntosaatio.fi. Hakemus ei ole sitova eikä asuntoa myydä vuokrasopimuksen voimassaolon aikana. Vuokrasopimus on voimassa toistaiseksi eikä sido määräaikaisuuteen (irtisanomisaika vuokralaisella 1 kk) Kiinnostuitko vuokra-/asumisoikeusasumisesta? Lisätietoja jussi.jaakkola@asuntosaatio.fi

Vehreässä ympäristössä Sammonlahden kaupunginosassa peruspalvelujen äärellä pienehkö nelikerroksinen hissitalo. Kaikissa asunnoissa parvekkeet. Ei huoneistokohtaisia saunoja, joten saunaosasto alakerrassa on käytössäsi! Kohteessa käytetään hiilineutraalia kaukolämpöä. Kohde on peruskorjattu vuonna 2021.

Yliopisto ja ammattikorkeakoulu lähellä. Ruokakaupat apteekkeineen sadan metrin päässä samoin kuin Skinnarilan koulu. Hyvät ulkoilumaastot, urheilukenttä sekä uimapaikka matonpesupaikkoineen lähellä. Toimivat bussiyhteydet keskustaan.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Skinnarila
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK
Huoneita
2

Velaton hinta
10 428,50 €
Myyntihinta
10 428,50 €
Neliöhinta
231,74 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 5490,66 €, Indeksikorotus: 4937,84 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 10428,50 €.
Käyttövastike
552,22 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Hakoportaankatu 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1992
Rakennusvuoden lisätiedot
1992
Kerroksia
4