25 245 €75 m²

Kangastuvankatu 8, Harapainen, Lappeenranta3H+K+S

Velaton hinta
25 245 €
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Harapainen
Kaupunki
Lappeenranta

Valoisa ja toimivapohjainen kolmio, hissitalon 2.kerros. Olohuone ja keittiö muodostavat käytännöllisen kokonaisuuden, ja keittiössä on valmius astianpesukoneelle. Olohuoneesta on kulku omalle parvekkeelle. Makuuhuoneet sijaitsevat selkeästi erillään, mikä lisää asumisen rauhaa ja joustavuutta. Makuuhuoneissa on mukavasti kaappitilaa. Kylpyhuone on tilava ja sen yhteydessä on oma sauna. Lisäksi asunnossa on erillinen wc, mikä helpottaa arkea etenkin silloin, kun asukkaita tai vieraita on useampi. Vastikkeeseen sisältyy kaapelilaajakaista 50 M.

Kävelymatkan päässä keskustasta rauhallinen kolmekerroksinen hissitalo Harapaisen kaupunginosassa. Kaikissa asunnoissa sauna ja lasitetut parvekkeet. Kohteessa käytetään hiilineutraalia kaukolämpöä.

Lähipalveluista S-Market, apteekki, Rahulan Rehu, leipomo muutaman sadan metrin päässä. Alakylän päiväkoti löytyy kiven heiton päästä, mutta koulut keskustassa tai Kaukaalla. Hyvät kulkuyhteydet keskustaan ja 6-tielle. Rautatieasema löytyy myös muutaman minuutin kävelymatkan takaa.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Harapainen
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
25 245,01 €
Myyntihinta
25 245,01 €
Neliöhinta
336,60 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 14096,00 €, Indeksikorotus: 11149,01 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 25245,01 €.
Käyttövastike
871,87 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kangastuvankatu 8
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999
Kerroksia
3