25 601 €75 m²

Kangastuvankatu 8, Harapainen, Lappeenranta3H+K+S

Velaton hinta
25 601 €
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Harapainen
Kaupunki
Lappeenranta

Saunallinen kolmio, jossa oma parveke. Kulmahuoneisto hissitalon 3 kerros. Sisäänkäynnistä astutaan eteiseen, jossa on kaappi‑ ja säilytystilaa. Eteisessä sijaitsee erillinen WC. Eteisen vasemmalla puolella on käynti kylpyhuoneeseen, jossa on wc‑istuin, pesuallas, suihku ja pyykinpesukoneelle varattu paikka. Kylpyhuoneen yhteydessä on oma sauna. Eteisestä on käynti sekä olohuoneeseen että suoraan keittiöön. Keittiössä on varaus astianpesukoneelle, ja keittiöön mahtuu ruokailuryhmä. Olohuoneesta on käynti asunnon parvekkeelle. Olohuoneen oikealla puolella sijaitsee asunnon suurempi makuuhuone, jossa on mukavasti kaappi‑ ja säilytystilaa ja ikkunat avautuvat kahteen eri ilmansuuntaan. Eteisestä katsottuna oikealla on lisäksi toinen makuuhuone, ja makuuhuoneet ovat erillään toisistaan ja muodostavat molemmille huoneille oman rauhan. Vastike sisältää nettiyhteyden 50M Lisätietoja jussi.jaakkola@asuntosaatio.fi

Kävelymatkan päässä keskustasta rauhallinen kolmekerroksinen hissitalo Harapaisen kaupunginosassa. Kaikissa asunnoissa sauna ja lasitetut parvekkeet. Kohteessa käytetään hiilineutraalia kaukolämpöä.

Lähipalveluista S-Market, apteekki, Rahulan Rehu, leipomo muutaman sadan metrin päässä. Alakylän päiväkoti löytyy kiven heiton päästä, mutta koulut keskustassa tai Kaukaalla. Hyvät kulkuyhteydet keskustaan ja 6-tielle. Rautatieasema löytyy myös muutaman minuutin kävelymatkan takaa.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Harapainen
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Vapautuu
07.06.2026

Velaton hinta
25 600,61 €
Myyntihinta
25 600,61 €
Neliöhinta
341,34 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 14229,88 €, Indeksikorotus: 11370,73 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 25600,61 €.
Käyttövastike
880,15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kangastuvankatu 8
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999
Kerroksia
3