219 000 €80 m²

Heinjoenkatu 21 A, Ojala-Tuomela, Lappeenranta3h,k,s

Velaton hinta
219 000 €
Hoitovastike
320 € / kk
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Ojala-Tuomela
Kaupunki
Lappeenranta

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään kotiin suositulla ja lapsiperheiden arvostamalla asuinalueella.

Kaikki asuintilat sijaitsevat kätevästi yhdessä tasossa, ja kokonaisuus on erittäin siistissä kunnossa. Kodissa on kaksi makuuhuonetta, joista toisessa on kaapistot, ja toisessa erillinen vaatehuone tuomassa käytännöllistä säilytystilaa.

Avokeittiö yhdistyy luontevasti olohuoneeseen, josta on käynti suojaisalle, katetulle takaterassille, mikä onkin täydellinen paikka rentoutumiseen ja kesäpäivistä nauttimiseen. Kodinhoitohuoneesta on oma uloskäynti, mikä helpottaa arkea esimerkiksi lasten tai lemmikkien kanssa.

Asunnolle kuuluu oma varasto sekä autokatospaikka ja tolppapaikka.Autokatoksesa on sähköauton latauspiste.

Tämä päätyasunto hurmaa poikkeuksellisen suurella piha-alueellaan, joka jatkuu talon päätyyn saakka. Suojaisa ja tilava piha tarjoaa erinomaiset puitteet kesäpäivien viettoon, grillailuun ja lasten leikeistä nauttimiseen.

Sovi oma esittelyaikasi ja tule ihastumaan paikan päälle!

Perustiedot

Kaupunginosa
Ojala-Tuomela
Kohdenumero
614432
Kerroksia
1
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
80 m²
Tontin pinta-ala
2 246 m²
Kokonaispinta-ala
80 m²
Huoneiston kokoonpano
3h,k,s
Huoneita
3
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastekaappi, erillisuuni, liesitaso induktio, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. Saareke . avokeittiö, rt
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit wc, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto
Tulevat remontit
Suunnitellut: Hallituksen kunnossapitosuunnitelma seuraaville vuosille: Talo valmistunut 2017, ei merkittäviä kunnossapitotöitä. 2026 2027 Palovaroittimien uusinta, palovaroittimet suorassa sähkössä. 2028 Energiatodistuksen päivitys 2033 IV-kanavien puhdistus
Tehdyt remontit
2023 Pihan kivituhkaus, IV-hormien puhdistus. 2022 Huollettu lumiesteet 2021 Piha kivituhkattu. 2018 Vuositarkastus ja sen johdosta suoritettu korjauksia.

Velaton hinta
219 000 €
Myyntihinta
219 000 €
Neliöhinta
2 737,50 € / m²
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus on yhtiöllä

Vastikkeet

Hoitovastike
320 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Erityisvastike
22,53 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
342,53 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
30,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 30,00 €/hlö/kk. Huoneistokohtainen vesimaksuennakko 38,00 €/kk. Sähköautonlatauksen kustannukset maksetaan omatoimisesti taloyhtiön tilille 0,1450 €/kWh. Valokuituliittymä Elisan kanssa, jokaisen huoneiston tehtävä oma sopimus sen käyttöönotosta..

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lappeenrannan Heinjoenkatu 21
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
6
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2017
Tontin koko
2 246 m²
Tontin vuokra päättyy
31.12.2076
Tontin vuokra
Vuosivuokra 6 073,10 €
Kunnan numero
405

Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, tekninen tila, roskakatos, valokuituliittymä Elisa
Pintamateriaalit
Keittiö: vinyylilankku / maali. Olohuone: vinyylilankku / maali. Makuuhuone 1: laminaatti / maali, akustiikkalevy. Makuuhuone 2: laminaatti / maali. Kodinhoitohuone: laatta, kaakeli. Sauna: laatta / paneeli. Kylpyhuone: laatta / kaakeli. Eteinen: laatta / maali. Wc: laatta /kaakeli.