78 000 €59,5 m²

Tyysterniementie 1 A, Tyysterniemi, Lappeenranta2h+k

Velaton hinta
78 000 €
Hoitovastike
309,40 € / kk
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 1
Rakennusvuosi
1964
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tyysterniemi
Kaupunki
Lappeenranta

Hyvin hoidetusta ja kattavasti remontoidusta taloyhtiöstä ensimmäisen asuinkerroksen kaksio.

Tämä siistikuntoinen ja valoisa läpitalon asunto sijaitsee hienolla paikalla, lähellä Saimaan rantaa sekä keskustan palveluita. Asunto Oy Tyysterportti on hyvin hoidettu ja siinä on tehty kattavasti remonttia. Asunnossa on uusittu keittiö, kylpyhuone sekä pinnat joten akuuttia remontin tarvetta ei ole. Asunto myydään vuokrattuna.

Soita ja sovi oma esittelyaikasi. LKV koti-idea Mika Penttilä 0504413671

Perustiedot

Kaupunginosa
Tyysterniemi
Kohdenumero
20305451
Kerros
1 / 1
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Tontin pinta-ala
2 221 m²
Kokonaispinta-ala
59,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
myydään vuokrattuna
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Vesikaton saneeraus -94, sisäänkäyntien yläpuoliset lipat 1997, peruskuntoarvio 2001, ulko-ovet ja käyttövesiputket uusittu 2002, julkisivu ja parvekekunnostus 2002, Kaikki taloyhtiön kylpyhuoneet on uusittu 2005-2007 ja asennettu nykymääräysten mukaiset vesieristeet. Lämpö- ja vesiliittymän eriyttäminen yhteisliittymästä 2005 sekä varustettu oma lämmönjakokeskus. Yhtiön ulkopuoliset viemärit ja viemäriliittymät uusittu ja yhtiön sisäpuoliset viemärit saneerattu 2012.Loput lukostot sarjoitettu 2012, kylmät autopaikat muutettu lämpötolppapaikoiksi 2013, kylmiön purku ja muuttaminen säilytystilaksi 2013, ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2013, Viemäreiden huuhtelu ja kuvaus 2011. Huoneistokohtaiset vesimittarit jälkiasennuksena 2015. 2017 Entinen kylmiö muutettu varastoksi. 2017 Saunaosaston remontti. 2017. Julkisivun saneeraus + ikkunat + parvekeovet ja autotallien ovet uusittu 2020. IV puhdistus ja säätö 2023.

Velaton hinta
78 000 €
Myyntihinta
45 208,77 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 310,92 € / m²
Velkaosuus
32 791,23 €

Vastikkeet

Hoitovastike
309,40 € / kk
Pääomavastike
263,59 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
572,99 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
23 € / kk

Rakennusvuosi
1964
Huoneistojen lukumäärä
16
Kerroksia
1
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
2 221 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöhuolto Lyijynen
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy Sari Bruun 0102287750

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 5. piha-autopaikkoja: 12.
Yhteiset tilat
sauna, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laatta. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.