163 000 €85 m²

Vahvainmäenkatu 2 C, Ruoholampi, Lappeenranta3h +k + s + lasitettu terassi

Velaton hinta
163 000 €
Hoitovastike
273,50 € / kk
Asuinpinta-ala
85 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Ruoholampi
Kaupunki
Lappeenranta

Rivitalo Ruoholampi

Nyt hyväkuntoin , toimivapohjainen rivitalo, jossa hyvä varustetaso esim. tammiset keittiökalusteet, keskuspölyimuri, lasitettu terassi, kuituliittymä, kaukolämpö, koneellinen ilmanvaihto talteenotolla ja vesikiertoinen lattialämmitys. Autokatospaikka sisältyy hintaan. Hidas lataus valmiina. Asunnossa on suojaisa takapiha ja asfaltoitoidut liikennealueet. Edullinen hoitovastike.Teemme asunnon kokonaisvaltaisen huollon ja pintojen maalauksen ennen esittelyä. Vapautumisen jälkeen totesin asunnon vaativan arvioitua laajemman pintojen käsittelyn ja kunnostuksen sekä laitteiden huollon. Huoltotyö on valmistunut. Huoltotyön hinnaksi arvioin omana työnä tehdyksi 6000 €. Joten uusi myyntihinta on 166 000 € . Talon ulkopuolen huolto tehdään tämän kesän aikana. Huoneisto on aluksi myynnissä,ellei ostajaa löydy asunto vuokrataan.Nyt alan esitellä huoneistoa. Myytävä asunto on huoneisto A4. Huom ! Asunto on myynnissä alennettuun hintaa 163 000 € toukokuun ajan. Näyttöajan voi sopia puh. 0400653073.

Perustiedot

Kaupunginosa
Ruoholampi
Kohdenumero
24286677
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
85 m²
Kokonaispinta-ala
88 m²
Huoneiston kokoonpano
3h +k + s + lasitettu terassi
Huoneita
3

Velaton hinta
163 000 €
Myyntihinta
166 000 €
Neliöhinta
1 917,65 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
273,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
273,50 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2011
Kerroksia
1
Energialuokka
C2013