16 830 €47 m²

Pikisaarenkatu 38, Pikisaari, Lappeenranta2H+KK+S

Velaton hinta
16 830 €
Asuinpinta-ala
47 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pikisaari
Kaupunki
Lappeenranta

Toisen kerroksen hyväpohjainen koti hissitalossa. Kompakti asunto jossa keittiö aukeaa olohuoneeseen. Olohuoneesta on käynti asunnon parvekkeelle. Tilava makuuhuone, jossa mukavasti kaappitilaa. Asunnossa on myös sauna! Asunto on tarkoitettu ensisijaisesti asumisoikeusasumiseen ja asuntoa tarjotaan aina ensisijaisesti asumisoikeuden hakijoille (mikäli asuntoon ei ole asumisoikeushakijoita tulemme olemaan erikseen yhteydessä vuokrahakemuksen jättäneisiin). Jätä vuokra- tai asumisoikeushakemus sivuillemme www.asuntosaatio.fi. Hakemus ei ole sitova eikä asuntoa myydä vuokrasopimuksen voimassaolon aikana. Vuokrasopimus on voimassa toistaiseksi eikä sido määräaikaisuuteen (irtisanomisaika vuokralaisella 1 kk) Kiinnostuitko vuokra-/asumisoikeusasumisesta? Lisätietoja jussi.jaakkola@asuntosaatio.fi

Pikisaaressa vain muutaman kilometrin päässä keskustan palveluista viisikerroksinen hissitalo. Kaikissa asunnoissa oma sauna ja parveke, joista osassa myös Saimaa-näkymät. Grillikatos asukkaiden käytössä samoin kuin punttisali. Kohteessa käytetään hiilineutraalia kaukolämpöä.

Upeat ulkoilumaastot lähellä. Kaikki palvelut keskustassa - Lönnrotin koulu, Pallon päiväkoti, kauppakeskukset Armada, Opri, Galleria ym, lähipalveluista S-Market Pallo vain muutaman sadan metrin päässä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pikisaari
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
47 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2

Velaton hinta
16 829,71 €
Myyntihinta
16 829,71 €
Neliöhinta
358,08 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 9453,51 €, Indeksikorotus: 7376,20 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 16829,71 €.
Käyttövastike
614,59 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Pikisaarenkatu 38
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998
Kerroksia
4