63 000 €71 m²

Rainiontie 1 D, Ylämaa Säämälä, Lappeenranta3h, k, s

Velaton hinta
63 000 €
Hoitovastike
213 € / kk
Asuinpinta-ala
71 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 1
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Ylämaa Säämälä
Kaupunki
Lappeenranta

Ylämaalla kauniissa maalaismaisemissa kuuden paritalon taloyhtiössä kiva yhden tason kolmio. Talo on valmistunut vuonna 1999. Katettu terassi. Iso oma piha-alue. Mahdollisuus ostaa autokatospaikka.

Tervetuloa tutustumaan! Sovithan oman esittelyajan, kiitos!

Perustiedot

Sijainti
Rainiontie 1 D, 54410 Lappeenranta
Kaupunginosa
Ylämaa Säämälä
Kohdenumero
21153990
Kerros
1 / 1
Asuinpinta-ala
71 m²
Tontin pinta-ala
8 300 m²
Kokonaispinta-ala
71 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
3 kk kaupasta / sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesikupu, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: lattia: epoksi. Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto. Erillisen WC:n kuvaus: lattia: epoksi. Varustus: lattialämmitys, peilikaappi.
Säilytystilat
ulkovarasto
Näkymät
Piha-alueelle / metsikköön.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Salaojien tarkastus ja huuhtelu, sokkelivierustojen maanpinnan tasaus -13, räystäiden korjaukset, S- ja T- talojen runkoviemärin painuman korjaus, kaivovesinäytteet, takkojen tarkastus ja hormikuvaus, IV-nuohous, katon puhdistus ja suojaus -18, yläpohjakorjaukset ja tarkastukset, vedensuodatusjärjestelmä, kosteiden tilojen kuntotarkastus -19, C2 vedeneristys (osakkaan oma muutostyö), R1, S1, T2 kph:n lattioiden korjaus (muovimatto pois, epoksi tilalle), osakkaiden muutostyö R2, C2 -20, E1 ja E2 asuntojen vesivahinko, R2 ja S1 asuntojen LVV:n syöttösekoitusventtiili, kaivon kemiallinen puhdistus -21, vedenpuhdistusjärjestelmä+jakelupumppu -22.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: lattia: epoksi. sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Ylämaa noin 10 km / Lappeenranta. Koulut: Ylämaa ala-aste, Lappeenranta yläaste. Päiväkoti: Ylämaa / Lappeenranta.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
63 000 €
Myyntihinta
60 077,88 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
887,32 € / m²
Velkaosuus
2 922,12 €

Vastikkeet

Hoitovastike
213 € / kk
Pääomavastike
53,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
266,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Varainsiirtovero 1,5 % velattomasta kauppahinnasta, ostaja maksaa kaupanteossa. Vesimaksuennakko 8,00 €/hlö/kk. Autokatospaikkavastike 12,00 €/kk.Luovutusrajoitus: Asuinkäyttö

Rakennusvuosi
1999
Huoneistojen lukumäärä
12
Kerroksia
1
Energialuokka
F2013
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
8 300 m²
Isännöinti
EK Isännöinti Oy Oikokatu 1, 53100 Lappeenranta Ilpo Silvennoinen 044 366 6999
Liikenneyhteydet
Linja-auto.
Lisätietoja lämmityksestä
puu, sähkö
Tontin vuokra päättyy
30.04.2060
Tontin vuokra
239.06 EUR/v.
Maanvuokraaja
Lappeenrannan kaupunki
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 12.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Olohuoneessa: muovi. Makuuhuoneessa: muovi. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu, tapetti. Makuuhuoneessa: tapetti. Saunassa: puu.