159 000 €45 m²

Akselikatu 6 A, Pirttiharju, Lahti2h,k,kph,s,var,ter

Velaton hinta
159 000 €
Hoitovastike
258,75 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Pirttiharju
Kaupunki
Lahti

Tyylikäs ja lähes uudenveroinen rivitalokoti suositulta Pirttiharjun alueelta!

Tåmä vuonna 2023 valmistunut koti tarjoaa huoletonta asumista modernissa ja selkeälinjaisessa ympäristössä.

Tässä kodissa yhdistyvät toimiva, neliöitään suuremmalta tuntuva pohjaratkaisu, laadukkaat materiaalit sekä rauhallinen sijainti luonnon ja palveluiden läheisyydessä.

Kodikkaassa ja valoisassa olohuoneessa suuret ikkunat sekä käynti omalle terassille tuovat tilaan avaruutta ja luonnonvaloa. Vaaleasävyinen keittiö integroiduilla kodinkoneilla tekee arjesta sujuvaa, ja kokonaisuuden kruunaa näyttävä kylpyhuone lasiseinäisellä saunalla. Vesikiertoinen lattialämmitys kaukolämmöllä lisää asumismukavuutta ympäri vuoden, ja ilmalämpöpumppu tuo energiatehokkuutta sekä viilennystä kesäpäiviin.

Asuntoon kuuluu oma katospaikka sähköpistokkeella sekä lämpimät ja kylmät varastotilat. Taloyhtiö on vielä uudehko, joten remonttihuolia ei ole näköpiirissä pitkään aikaan.

Pirttiharju tunnetaan viihtyisänä ja rauhallisena asuinalueena, josta liikkuminen Lahden keskustaan sekä Matkakeskukselle onnistuu vaivattomasti.

Kiinnostuitko? Varaa heti oma yksityisesittely juuri sinulle sopivaan ajankohtaan.

Yksityisesittelyt ja lisätiedot: Teemu Kirjonen 040 737 1887 (myös WhatsApp) teemu.kirjonen@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Akselikatu 6 A, 15850 Lahti
Kaupunginosa
Pirttiharju
Kohdenumero
80504358
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
4 276 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h,k,kph,s,var,ter
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
1 kuukausi kaupanteosta.
Keittiön varusteet
Vaalein kaapistoin varustettu keittiö. Varustuksena jääkaappipakastin, astianpesukone, induktioliesitaso, kiertoilmauuni sekä liesituuletin.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Laatoitettu kylpyhuone, jossa varustuksena suihku, suihkuseinä, allas, allaskaappi, peilikaappi, bideesuihku, wc-istuin sekä pesukoneliitäntä (paikka pesutornille). Kylpyhuoneeseen tilan tuntua tuo näyttävä saunan lasiseinä.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto, lämmin ulkovarasto ja kaapistot
Tehdyt remontit
Pihan asfaltointi 2025 IV-koneiden suodattiminen vaihto 10/2025
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Sähkökiuas, täyslasiseinä kylpyhuoneen suuntaan. Ikkuna.

Velaton hinta
159 000 €
Myyntihinta
159 000 €
Neliöhinta
3 533,33 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
258,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
258,75 € / kk

Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 1 410 125 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
10
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
1
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
4 276 m²
Tontin vuokra päättyy
30.04.2072
Tontin vuokra
13 417,89 € / vuosi

Muut tilat
Eteinen, tuulikaappi, kylmä ulkovarasto sekä lämmin ulkovarasto piharakennuksessa.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Makuuhuoneessa seinät maalipinnalla ja lattiassa vinyylilankku.
Olohuoneen varusteet
Olohuoneessa seinät maalipinnalla ja lattiassa vinyylilankku.
Ei kuuluvat varusteet
Kauppaan ei kuulu: Irtaimisto
Ominaisuudet
Kohde myydään kalustettuna: Ei. Muuta kauppaan kuuluvaa: Ilmalämpöpumppu