Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

87 900 €79 m²

Riekontie, Lahti3h + p

Velaton hinta
87 900 €
Hoitovastike
297 € / kk
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 7
Rakennusvuosi
1969
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunki
Lahti

Täysin remontoitu 79m2 perheasunto

Kesäkuussa remontista valmistuva 3 kerroksen kolmio. Tilavat makuuhuoneet joista löytyy paljon vaatekaappitilaa, oma erillinen vaatehuone sekä asunnon kruunaa iso, avara ja valoisa olohuone. Lattiamateriaalina on kaunis ja kestävä vinyylilankku.

Keittiössä on valtavasti kaappitilaa, ja käynti lasitetulle parvekkeelle. Keittiössä on monipuolisesti varusteltu; moderni uuni, induktioliesi, erilliset pystyjääkaappi ja pystypakastin, astianpesukone ym.

Taloyhtiö on hyvin hoidettu, ja remonteista suurimpia ovat mm.

- 2011 laaja LVISA-remontti, pitää sisällään viemärit, käyttövesiputket, kylpyhuoneet, saunatilat, pohja- ja tonttiviemärit sekä sähkösyötöt - 2018 hissiremontti sekä julkisivu- ja parvekeremontti, lasitukset parvekkeelle - 2026 taloon maalämpöremontti

Hyvät yhteydet linja-autolla kaupungille sekä Holman Prismaan.

Mikäli kiinnostut kohteesta, vielä on mahdollista päästä vaikuttamaan pintamateriaaleihin. Kuvat ovat havainnekuvia.

Perustiedot

Sijainti
Riekontie, 15230 Lahti
Kohdenumero
24475814
Kerros
3 / 7
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + p
Huoneita
3

Velaton hinta
87 900 €
Myyntihinta
60 595 €
Neliöhinta
1 112,66 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
297 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1969
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
7
Hissi
Kyllä