30 091 €96 m²

Kilpiäistentie 7 b, Kilpiäinen, Lahti4H+K+S

Velaton hinta
30 091 €
Asuinpinta-ala
96 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kilpiäinen
Kaupunki
Lahti

Viihtyisä ja tilava kaksikerroksinen paritaloasunto Kilpiäisissä. Yläkerrassa avautuu valoisa olohuone, josta on luonteva kulku muihin tiloihin. Keittiö on selkeästi erotettu omaksi kokonaisuudekseen ja tarjoaa hyvin työ- ja säilytystilaa. Erillinen WC sekä kylpyhuone, mikä tuo sujuvuutta arkipäivän käyttöön. Alakerrassa on rauhallinen makuuhuonealue, jossa on kaksi makuuhuonetta sekä kylpyhuone. Käytännöllinen vaatehuone lisää säilytystilaa ja helpottaa arjen järjestystä. Alakerrasta käynti omalle terassipihalle. Taloyhtiölaajakaista 50M sisältyy vastikkeeseen. Kiinnostuitko, tee hakemus asuntosaatio.fi

Omassa rauhassaan, vähän jopa piilossa, oleva rivitaloyhtiö. Tässä yhtiössä vain isoja asuntoja, 4 h – 5 h. Kaikissa asunnoissa on oma sauna.

Mukkulan kaupat, koulu ja neuvola sekä päiväkoti kävelyetäisyydellä. Lähellä myös Mukkulan ranta, frisbee-golf-rata ja leikkipuisto. Kauniit, vehreät kävelyreitit ympäri Mukkulaa ja Kilpiäistä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Kilpiäistentie 7 b, 15240 Lahti
Kaupunginosa
Kilpiäinen
Asuinpinta-ala
96 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Vapautuu
28.07.2026

Velaton hinta
30 090,80 €
Myyntihinta
30 090,80 €
Neliöhinta
313,45 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 16051,52 €, Indeksikorotus: 14039,28 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 30090,80 €.
Käyttövastike
1 065,77 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kilpiäistentie 7 B
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997