Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

168 000 €72 m²

Takojantie 15, Villähde, Lahti3h + k + s + autokatos+varasto

Velaton hinta
168 000 €
Hoitovastike
230,40 € / kk
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Villähde
Kaupunki
Lahti

3h+k+s+autokatos+varasto

Vanhankartanon puiston laidalla täysin omassa rauhassa oleva huoneisto neljän asunnon kiinteistöstä; rakentaja Olavi Järvinen Oy. Huoneiston levyinen terassi (teetetty n.10 v sitten, Loistoremontit Oy) ja markiisit. Ei ajoneuvo- eikä kevytliikenneväyliä takapihan puolella. Taustalla luonnontilainen koivikko. Leikkipuisto ja koirapuisto lähellä.

Huoneistossa varaava Nunnauunin takka on asennettu rakennusvaiheessa. Yhtiössä toteutetaan vuosittain nuohous kaikkiin tulisijalla varustettuihin huoneistoihin, 3 kpl. Sähköllä toimiva lattialämmitys ja lämminvesivaraaja omasta mittarista. Autokatoksen sähkö ohjataan omasta sähkötaulusta (jos pistoke muutetaan täyssähköautolle, niin muutoskustannukset maksaa osakas itse). Vesimaksu LahtiAquan hinnaston mukaan kylmästä vedestä on kulutuksen mukaan. Ullakkotila tehty rakentamisen yhteydessä.

Lattiat pääosin tammiparkettia, tuulikaapissa kivilaatta. Kylpyhuone laatoitettu; kaappien peilit uusittu 2026. Erillinen WC, missä laattalattia ja seinät kuitutapettia; myös kaappien peilit uusittu 2026. Makuuhuoneiden ja eteisaulan kaapeissa on peililliset liukuovet. Olohuoneen/eteisen tapetoinnit uusittu 2025 samoin maalipinnat eteisaulassa.

Ilmanvaihto lämmön talteenotolla on huoneistokohtainen.

Pysäköintialueella lisäksi on taloyhtiön sähköpistokepaikkoja 4 kpl.

Huoltoyhtiö auraa ja hiekottaa talvella yhteishoitoalueen sekä kiinteistön edessä ajoväylän ja hoitaa keväällä hiekan poiston. Asukkaille jää pienimuotoisesti lumitöitä yhteisvastuullisesti. Yhteisten pienten nurmialueiden leikkaus hoidetaan asukkaiden toimesta.

Yhtiössä yhden osakkaan osakkeisiin kohdistuu rakennusaikasta lainaa; saldo 1.1.26 oli 4188,93. velan viim.maksuerä 04/28. Muita lainoja ei yhtiöllä ole. Tarkemmin isännöitsijäntodistuksessa. Yhtiö on rekisteröity Maanmittauslaitoksen rekisteriin ja me tehneet osakkeistamme oman rekisteröinnin. Yhtiössä tehty suunnitelman mukaiset huollot; hormistot huohottu 10v.n ja ulkomaalaus 11v.n kohdalla. Lähivuosina ei ole suunnitelman mukaan isoja huolto/ korjaustarpeita.

Taloyhtiössä DNA-laajakaista.

Yhteishoitoalue käsittää ajoväylän Takojantie 13, 15 ja 17 kiinteistöille ja pihapysäköintialueen. Isännöitsijä jakaa kulut tasan kolmen kiinteistön kesken.

Isännöinnin hoitaa Jessica Eskelinen, IAT, NKN-Yhtiöt Oy.

Vapautuu sopimuksen mukaan.

Tule katsomaan paikan päälle. Soita niin sovitaan aika yksityisesittelyyn.

Maija Lappalainen

Perustiedot

Sijainti
Takojantie 15, 15540 Lahti
Kaupunginosa
Villähde
Kohdenumero
24445831
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
72 m²
Kokonaispinta-ala
72 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k + s + autokatos+varasto
Huoneita
3

Velaton hinta
168 000 €
Myyntihinta
168 000 €
Neliöhinta
2 333,33 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
230,40 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2008
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
1
Lisätietoja lämmityksestä
Suora sähkölämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma