105 000 €42 m²

Vuorikatu 3, Keskusta, Lahti2h+kk

Velaton hinta
105 000 €
Hoitovastike
182,45 € / kk
Asuinpinta-ala
42 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
1953
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Lahti

Myydään kaksio Lahden keskustassa!

Kaksio Lahden keskustassa. Sijoitusmielessä asuntoja ostaville, tässä huippu kohde! Tällä hetkellä asunnosta saat vuokraa 620€/kk. Huoneisto on perussiistissä kunnossa, makuhuoneen ja olohuoneen ikkunat pihapuolelle, Olohuoneesta kulku lasitetulle parvekkeelle. Soita ja sovi esittelyaikasi puh 0407087182

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Vuorikatu 3, 15110 Lahti
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
974016
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
42 m²
Tontin pinta-ala
1 508 m²
Kokonaispinta-ala
42 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
2h+kk
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Keraaminen liesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Allas, WC-istuin, Peilikaappi
Säilytystilat
Komero/komeroita
Näkymät
Piha, Takapiha, Etupiha, Puutarha, Naapurusto, Katu, Kaupunkimaisema, Luonto, Puisto
Kattoremontti
1998
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma - Kunnossapitotarveselvitys (11.3.2025) vuosille 2025-2029., 2020 Lukot - lukituksen uusiminen Iloq S5 lukitusjärjestelmä, 2018 Vesijohdot - Käyttövesiputkiston saneeraus, 2018 Sähköt - Sähköjen saneeraus, 2012 Lämmitys - Kaukolämmön siirrin uusittu, 2011 Piha - Piharemontti ja jätekatoksen rakentaminen., 2010 Ilmanvaihto - Poistoilmakanavat nuohottu., 2009 Parvekkeet - Parvekkeiden ja sisäpihan julkivun kunnostus sekä parvekkeiden lasitus., 2005 Ikkunat - Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen., 2002 Salaojat - Pihan salaojituksen uusiminen., 1998 Katto - Tiilikatto uusittu., 1995 Vesijohdot - huoneistojen vesijohto-ja viemäriputket sekä patterit ja patteriverkosto uusittu., 1990 Viemärit - Kellaritilojen vesijohto-ja viemäriputket uusittu.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ostoskeskus 0,6 km, Kuntoklubi 0,5 km, Laskettelu 8,2 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Lahti

Hinta

Velaton hinta
105 000 €
Myyntihinta
90 219,76 €
Neliöhinta
2 500 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
182,45 € / kk
Pääomavastike
133,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
315,95 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Saunan kustannukset
20,00 EUR/kk
Autopaikan kustannukset
20 € / kk

Rakennusvuosi
1953
Huoneistojen lukumäärä
34
Liikehuoneistojen lukumäärä
6
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1953
Kerroksia
5
Energialuokka
D, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen
Tontin koko
1 508 m²
Kiinteistönhoito
Kiinteistöpalvelu Nummela
Isännöinti
Isännöintsijätoimisto: J.Rautama Oy
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätiedot Lahden kaavoitus puh +358 3 814 2355
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Juna 1,3 km
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen keskuslämmitys

Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Sauna, Kuivaushuone, Kerhohuone, Pesutupa
Pintamateriaalit
Laminaatti