299 000 €119 m²

Erkonkatu 5 A 10, Keski-Lahti, Lahti4h

Velaton hinta
299 000 €
Hoitovastike
476 € / kk
Asuinpinta-ala
119 m²
Huoneita
4
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
1962
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keski-Lahti
Kaupunki
Lahti

Tilava kerrostaloasunto huippusijainnilla

Lahden keskustassa puistoon rajoittuvalla omalla tontilla sijaitseva, hyvin hoidettu taloyhtiö. Isot remontit tehty. Valoisa päätyhuoneisto, ikkunat avautuvat kolmeen ilmansuuntaan. Olohuoneesta avarat näkymät kohti Radiomäkeä mastoineen. Avotakka olohuoneessa lisää viihtyisyyttä. Tilava lasitettu parveke aukeaa puiston suuntaan.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keski-Lahti
Kohdenumero
24401216
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
119 m²
Kokonaispinta-ala
119 m²
Huoneiston kokoonpano
4h
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
299 000 €
Myyntihinta
235 000 €
Neliöhinta
2 512,61 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
476 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1962
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Liikehuoneistojen pinta-ala
135 m²
Kerroksia
7