92 000 €69 m²

Harjulankatu 4, Möysä, Lahti3h, k, s, kph, wc, vh, p

Velaton hinta
92 000 €
Hoitovastike
345 € / kk
Asuinpinta-ala
69 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1981
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Möysä
Kaupunki
Lahti

Omalla tontilla loistavalla sijainnilla kävelymatkan päässä keskustasta ja Möysän palveluiden vieressä.

Harjulankadun päässä sijaitseva taloyhtiö on hyvin hoidettu. mm. 2019 valmistunut käyttövesiputki- ja rajattu sähkösaneeraus.

Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu Keittiö yhdistyy olohuoneeseen josta käynti tilavalle lasitetulle länsiparvekkeelle. Kaksi makuuhuonetta varjoisalla idän puolella. Säilytykseen vaatehuone. Kylpyhuone ja sauna, sekä erillinen wc

Perustiedot

Sijainti
Harjulankatu 4, 15150 Lahti
Kaupunginosa
Möysä
Kohdenumero
1411667
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
69 m²
Tontin pinta-ala
1 777 m²
Kokonaispinta-ala
69 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s, kph, wc, vh, p
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastekaappi, astianpesukone, keraaminen liesi, liesikupu/-tuuletin, kaapistot. Lattia: Parketti. Seinät: Maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Sähkösauna, kylpyhuone, suihku, rättipatteri, pesukoneliitäntä (Wc:ssä), erillinen wc, kiinteät valaisimet, peilikaappi, kylpyhuonekaapisto. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero, Muu erillinen varasto. Vaatehuone, kaapistot, kellarikomero
Näkymät
Pihalle. Ikkunasuunnat: länsi, itä
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys seuraavien viiden vuoden aikana 2023-2027: Piha-alueen korjauksia, piha-aidan rakentaminen, Ulko-ovien ja palo-ovien sekä lukitusjärjestelmän uusiminen, asuinhuoneistojen ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen, parvekelasien huolto.
Tehdyt remontit
Amtennilaitteiden digitalisointi 2005, Lukitusten uudelleensarjoitus Exec 2004, Vesikourut uusittu 2007, Porraskäytävien maalaus 1994, Vesikatteen uusiminen 2008, Julkisivujen kunnostus, parvekkeiden lasitus ja laatoitus 2011, IV- poistokanavien nuohous ja poistoilmamäärien säätö 2012, Porraskäytävien maalaus 2013, Kellarin pohjaviemärin uusinta 2015, KTV-verkkoon liittyminen ja porraskäytävien ulko-ovien ovikoodilaitteisto 2016, Kylmäkellarin kylmäkoneen höyrystimen uusiminen 2017, Käyttövesiputkisto-ja rajattu sähkösaneeraus 2018, Viemärin tarkastuskaivon korjaus 2020
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Möysä n. 0,7 km; Päiväkodit: Paavola n. 0,8 km; Ruokakaupat: K-Market n. 0,3 km; Muut lähipalvelut: Keskustan palvelut n. 1 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Lahti

Hinta

Velaton hinta
92 000 €
Myyntihinta
75 263,85 €
Neliöhinta
1 333,33 € / m²
Velkaosuus
16 736,15 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
345 € / kk
Pääomavastike
150,56 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
495,56 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesimaksu: Oma mittari: ennakko 24€/h/kk
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Onnelantie 38
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1981
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1981
Kerroksia
3
Energialuokka
D2013
Tontin koko
1 777 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Olli Westman / p. 050 347 8770 tai olli.westman@act.fi / Active-Isännöinti OY. Ansakatu 4 B 8, 15610 Lahti.
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Lahden kaupunki 03-81411
Liikenneyhteydet
Linja-auto n. 0,15, matkakeskus n. 1 km

Ominaisuudet
Sälekaihtimet, pyykinpesukone. TV-antennit: Kaapeli-TV liittymä. Tietoliikenneyhteydet: DNA.
Lainalaskuri