145 000 €59,5 m²

Vuoripojankatu 13, Kivimaa, Lahti2h, kt, kph/wc, p

Velaton hinta
145 000 €
Hoitovastike
226,10 € / kk
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kivimaa
Kaupunki
Lahti

2h, kt, kph/wc, p

Hyväkuntoinen kerrostalokaksio erinomaisella sijainnilla lähellä Lahden keskustaa myynnissä!

Tässä kaksiossa on hyvinvarusteltu keittiötila, joka on yhdistetty sulavasti olohuoneeseen. Säilytystilaa on mukavasti eteisessä, makuuhuoneessa sekä keittiötilassa. Olohuone jatkuu tilavaan parvekkeeseen. Kylpyhuoneessa on wc ja suihku sekä tilaa pesukoneelle ja pyykille.

Talo sijaitsee hyvien yhteyksien päässä Lahden keskustasta ja Vesijärven kauniista ranta-alueesta. Taloyhtiö on ammattimaisesti ja hyvin hoidettu. LAB-ammattikorkeakoulu on aivan vieressä, joten asunto sopii hyvin myös sijoituskohteeksi.

Tervetuloa tutustumaan!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Vuoripojankatu 13, 15210 Lahti
Kaupunginosa
Kivimaa
Kohdenumero
973346
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Tontin pinta-ala
1 792 m²
Kokonaispinta-ala
59,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
2h, kt, kph/wc, p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Keraaminen liesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Allas, WC-istuin, Peilikaappi
Säilytystilat
Komero/komeroita, Vinttikomero
Näkymät
Piha, Etupiha, Naapurusto
Kattoremontti
2020
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma - Kunnossapitotarveselvitys vuosille 2025-2029, 2020 Katto - Katon vuotokohtien korjaus rakennusliikkeen toimesta, 2020 Muu - Rakennusautomaatin CPU korjaus
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Ajo-ohjeet
Lahdenkatu-Mukkulankatu-Vuoripojankatu
Palvelut
Ruokakauppa 1,6 km, Laskettelu 10,1 km, Ranta 1,3 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Lahti

Hinta

Velaton hinta
145 000 €
Myyntihinta
55 393,06 €
Neliöhinta
2 436,97 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
226,10 € / kk
Pääomavastike
535,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Saunan kustannukset
20,00 EUR/kk
Vesimaksun lisätiedot
Kuukaudessa henkilöä kohti.
Autopaikan kustannukset
35 € / kk

Rakennusvuosi
2016
Huoneistojen lukumäärä
44
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2016
Kerroksia
7
Tontin koko
1 792 m²
Kiinteistönhoito
Totopro Oy
Isännöinti
Asuntopehtoori Isännöinti Oy, Lauri Lyytinen
Kaavoitustiedot
Lahden rakennusvalvonta 0503985362
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Juna 3,7 km
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen keskuslämmitys, Patteri
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Pihapaikka, Parkkipaikka sähköpistokkeella
Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Sauna, Väestönsuoja, Kuivaushuone, Pyörävarasto, Jätekatos
Pintamateriaalit
Laminaatti