59 500 €43 m²

Rykmentinkatu 5, Hennala, Lahti2h + avok

Velaton hinta
59 500 €
Asuinpinta-ala
43 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1961
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hennala
Kaupunki
Lahti

VALOISA JA TYYLIKÄS PINTAREMONTOITU KAKSIO+VH HISTORIALLISESSA HENNALASSA

Tarjolla on kolmannen kerroksen kaunis ja muuttovalmis kaksio suositulta ja kehittyvältä Hennalan alueelta. Asunnon pinnat ovat päivitetty moderneiksi, joten voit muuttaa sisään ilman remonttihuolia. Taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla, mikä on turvallinen valinta ja pitää asumiskustannukset ennakoitavina. Taloyhtiö on hyvin hoidettu, kalliit putki- ja julkisivuremontit ovat tehty. Lähivuosina on tulossa kattoremontti. Ikkunat ovat isot ja tuovat tilaan runsaasti luonnonvaloa. Lähipalvelut ja kulkuyhteydet ovat erinomaiset.

Asunto sopii myös loistavasti sijoittajalle. Hennala on kasvattanut suosiotaan asuinalueena ja vakaa taloyhtiö sekä oma tontti tekevät tästä turvallisen kohteen salkkuusi.

Perustiedot

Sijainti
Rykmentinkatu 5, 15700 Lahti
Kaupunginosa
Hennala
Kohdenumero
24375411
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
43 m²
Kokonaispinta-ala
43 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + avok
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Vapautuu
Heti vapaa
Keittiö
Avokeittiö
Säilytystilat
Asunnossa on tilava vaatehuone. Kellarissa on sekä kylmä- että lämminsäilytystilat ja pyörävarasto.
Tulevat remontit
2025-2026 kattoremontti, vesikatteen ja yläpohjarakenteiden uusiminen
Tehdyt remontit
2004 käyttövesiputket uusittu 2016 julkisivu- ja parvekesaneeraus 2022 viemärien sukitus
Saunan lisätiedot
Taloyhtiössä on sauna.
Asumistyyppi
Omistus
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei
TV-palvelut
Tietoliikenneyhteydet 25 Mt

Hinta

Velaton hinta
59 500 €
Myyntihinta
59 500 €
Neliöhinta
1 383,72 € / m²

Vastikkeet

Pääomavastike
215 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
215 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Saunamaksu
25

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Pamaustalot
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1961
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
3
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Rakennusmateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
D2007

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiössä on mahdollisuus tallin tai autopaikan vuokraukseen.