24 376 €75,5 m²

Taapelikatu 6, Ankkuri, Lahti3H+K+S

Velaton hinta
24 376 €
Asuinpinta-ala
75,5 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 7
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ankkuri
Kaupunki
Lahti

Hyvin suunniteltu kolmio, jossa avara olohuone ja oma lasitettuparveke tuovat asumiseen viihtyisyyttä. Kaksi makuuhuonetta tarjoavat reilusti säilytystilaa. Keittiö on käytännöllinen, sauna sekä erillinen WC lisäävät arjen mukavuutta. Toimiva pohja sopii niin perheelle, pariskunnalle kuin tilaa kaipaavalle. Taloyhtiölaajakaista 50M sisältyy vastikkeeseen. Asunnon peruskorjaus valmistuu alustavasti 7.8.2026. Huom! Kohteen kuvat ovat mallikuvia vastaavanlaisesta asunnosta. Kiinnostuitko, tee hakemus asuntosaatio.fi.

Seitsemänkerroksinen kerrostalo Ankkurissa päättyvällä kadulla. Valoisien kotien koko vaihtelee 42 m2 kaksioista aina 91 m2 neljään huoneeseen ja keittiöön. Suojaisa piha-alue kesällä kukkivine puine ja pensaineen kutsuu viettämään aikaa ulkona.

Lyhyt kävelymatka Vesijärven rantaan vuodenaikoja ihailemaan, Sibeliustalolle kulttuuria harrastamaan ja vehreään Lanupuistoon ulkoilemaan. Lähellä myös ruokakauppa ja uimahalli. Keskustan palvelut pyörämatkan päässä. Noin kilometrin säteellä myös koulut alakoulusta aina lukioon saakka.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Taapelikatu 6, 15140 Lahti
Kaupunginosa
Ankkuri
Kerros
2 / 7
Asuinpinta-ala
75,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
24 376,17 €
Myyntihinta
24 376,17 €
Neliöhinta
322,86 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 13561,83 €, Indeksikorotus: 10814,34 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 24376,17 €.
Käyttövastike
935,20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Taapelikatu 6
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998
Kerroksia
7