14 075 €53 m²

Lautamiehenkatu 3 B 12, Asemantausta, Lahti2H+KK+S

Velaton hinta
14 075 €
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
2
Kerros
2
Rakennusvuosi
1992
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Asemantausta
Kaupunki
Lahti

Lautamiehenkatu 3 B 12

ASUNNON KUVAUS:

Valoisa ja toimivapohjainen saunallinen kaksio, jossa parveke avautuu ilta-auringon suuntaan. Asunto on modernisoitu, ja siinä on siistit pinnat sekä hyvin varusteltu keittiö ja laatoitettu kylpyhuone. Erinomainen sijainti lähellä Matkakeskusta, palveluja ja ulkoilumahdollisuuksia tekee arjesta sujuvaa.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Asemantaustan suositulla alueella viehättävä pienehkö luhtitaloyhtiö.

Kohteen asunnot on uudistettu vuonna 2015 valmistuneen perusparannusremontin yhteydessä. Hyvin varustellussa keittiössä on mm. keraaminen liesi, lattiat laminaattia ja kylpyhuoneet uudistettu ja laatoitettu kokonaan. Talon asukkailla on käytössään pesutupa, kuivaushuone, talovarasto ja ulkoiluvälinevarasto.

Launeen monipuoliset palvelut ovat lähellä; aivan kävelyetäisyydellä on jää- ja keilahallit sekä ruokakauppa. Myös Radiomäen tarjoavat ulkoilumahdollisuudet kävelyetäisyydellä puolen kilometrin päässä. Lahden matkakeskus on muutaman minuutin kävelymatkan päässä, eli pääset tarvittaessa nopeastikin siirtymään esim. pääkaupunkiseudulle junalla, tai linja-autolla, mihin vaan.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana pääset halutessasi remontoimaan kodistasi oman näköisen. Sinulla on myös pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin!

Perustiedot

Kaupunginosa
Asemantausta
Kerros
2
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2
Parveke
Kyllä
Tehdyt remontit
2015-01-01T00:00:00
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
14 074,81 €
Myyntihinta
14 074,81 €
Neliöhinta
265,56 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
18.00€/hlö/kk, Vesimaksu
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 6106.85 ASO maksu muutostyöt: 2498.61 ASO maksu indeksitarkistus: 5469.35 ASO maksu yhteensä: 14074.81
Käyttövastike
647,49 € / kk
Autopaikan kustannukset
17 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
1993-09-21
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Lahden Lautamiehenkatu 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1992
Rakennusvuoden lisätiedot
1992
Huoneistojen lukumäärä
40