199 000 €99 m²

Räätälinkatu 6, Karisto, Lahti5h, k, s, 2kph/wc, vh, p, terassi

Velaton hinta
199 000 €
Hoitovastike
514,80 € / kk
Asuinpinta-ala
99 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Karisto
Kaupunki
Lahti

Tilava perhekoti Kariston halutulla alueella – 5h, k, s, päätyasunto

Valoisa ja hyvin pidetty 99 m²:n rivitalon päätyhuoneisto tarjoaa erinomaiset puitteet isommallekin perheelle. Asunnossa on neljä makuuhuonetta, avara olohuone, toimiva keittiö, kaksi kylpyhuonetta/wc:tä, sauna sekä vaatehuone. Lasitettu parveke ja osittain lasitettu, tilava terassi tuovat arkeen lisää mukavuutta ja viihtyisää tilaa yhdessäoloon. Autokatospaikka sähköpistokkeella sekä lämpimät ja kylmät varastot lisäävät asumisen käytännöllisyyttä. Koulu ja päiväkodit sijaitsevat kävelyetäisyydellä, ja alueen palvelut sekä harrastusmahdollisuudet ovat lähellä. Bussipysäkki noin 100 metrin päässä. Juuri valmistunut käyttövesiputkiremontti tuo huolettomuutta pitkäksi aikaa – kustannukset sisältyvät velattomaan hintaan. SOVI ESITTELY!

Perustiedot

Kaupunginosa
Karisto
Kohdenumero
24349124
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
99 m²
Tontin pinta-ala
3 847 m²
Huoneiston kokoonpano
5h, k, s, 2kph/wc, vh, p, terassi
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vapautuu nopeasti
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Valko-oviset kaapistot, liesitaso, erillisuuni, lt, jk, pk, apk
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu tilava parveke ja puolittain lasitettu reilu terassi
Kylpyhuoneen varusteet
Kaksi laatoitettua kylpyhuonetta/wc:tä, yläkerran kylpyhuoneessa tila ja liitännät pesukoneelle ja kuivausrummulle
Ominaisuudet
Vaatehuone ja runsaasti komeroita, huoneiston yhteydessä lämminvarasto, lisäksi kylmävarasto yhtiön yhteisessä varastorakennuksessa
Tulevat remontit
Katso viim kuva; kunnossapitotarveselvitys
Tehdyt remontit
Katso viim kuva; kunnossapitotarveselvitys
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Ikkunallinen sauna maisemilla, heti valmis kiuas
Asumistyyppi
Omistus
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
Laajakaistayhteys 25 M kaapeliverkon kautta(DNA)

Hinta

Velaton hinta
199 000 €
Myyntihinta
186 992 €
Neliöhinta
2 010,10 € / m²
Velkaosuus
12 008 €

Vastikkeet

Hoitovastike
514,80 € / kk
Pääomavastike
171,68 € / kk
Korjausvastike
49,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
735,98 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
17 €/kk/hlö/ennakko, mittarit
Muut kustannukset
Autokatospaikka 10 €/kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2012
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2013
Ilmanvaihto
Koneellinen, lämmön talteenotolla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Tontin koko
3 847 m²
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin vuokra päättyy
31.12.2061
Maanvuokraaja
Lahden kaupunki
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Lattiat parkettia, et laatta