108 000 €96,5 m²

Leppäkatu 12-14, Saksala, Lahti4h,k,s,kh,khh,vh,wc,var,ransk.p

Velaton hinta
108 000 €
Hoitovastike
386,65 € / kk
Asuinpinta-ala
96,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1982
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Saksala
Kaupunki
Lahti

Tilava perheasunto suositulla Saksalan alueella!

Tässä kodissa arki sujuu mutkattomasti. Siisti, valko-ovinen keittiö tarjoaa hyvin säilytys- ja työskentelytilaa. Pesuhuoneen yhteydessä sijaitsevat käytännölliset kodinhoitotilat helpottavat arkea. Lisäksi asunnossa on erillinen wc sekä vaatehuone tuomassa lisää säilytystilaa. Yläkerran makuuhuoneesta avautuu ranskalainen parveke ja alakerran olohuoneesta on käynti lounaaseen suuntautuvalle piha-alueelle. Huoneisto on peruskunnossa ja tarjoaa mahdollisuuden ajanmukaistaa pintoja ja tiloja oman maun mukaan – tästä saat päivityksiä tekemällä juuri omannäköisesi kodin. Huoneiston yhteydessä on ulkovarasto, lisäksi autolle talli naapuriyhtiöiden kanssa yhteisellä pysäköintialueella(Leppäkatu 4-6:n vieressä). Taloyhtiötä on hoidettu järjestelmällisesti ja mittavia remontteja on tehty kattavasti, mm. käyttövesiputkistot ja kaukolämmön alajakokeskuksen laitteet on uusittu sekä rakennettu matalalämpöverkosto pesuhuonetilojen lämpöpattereille. Lisäksi on uusittu julkisivujen betonielementtien saumat ja korjattu sokkelit, vaihdettu ikkunat, terassi- ja parvekeovet sekä ulko-ovet. Myös asuinrakennusten bitumihuopakatot, huoneistovarastojen peltikatot ja väliaidat on uusittu. Sijainti on hyvä: lähellä monipuoliset ulkoilumaastot, uimahalli sekä lyhyt matka keskustaan ja Launeen marketeille. Nopeat yhteydet myös Helsinki–moottoritielle. SOVI ESITTELY!

Perustiedot

Sijainti
Leppäkatu 12-14, 15520 Lahti
Kaupunginosa
Saksala
Kohdenumero
24342141
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
96,5 m²
Tontin pinta-ala
3 586 m²
Huoneiston kokoonpano
4h,k,s,kh,khh,vh,wc,var,ransk.p
Huoneita
4
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Valko-oviset kaapsitot, liesi, lt, jk/pk, apk
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ranskalainen parveke, piha-alue lounaaseen
Kylpyhuoneen varusteet
Laatoitettu kh, kodinhoitohuone, tila ja liitannät pesukoneelle
Säilytystilat
Komerot, vaatehuone, ulkovarasto
Tulevat remontit
Katso viim. kuvat; kunnossapitotarveselvitys
Tehdyt remontit
Katso viim. kuvat; kunnossapitotarveselvitys

Velaton hinta
108 000 €
Myyntihinta
108 000 €
Neliöhinta
1 119,17 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
386,65 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
386,65 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Ennakko 18€/kk/hlö, mittarit

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1982
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Betoni
Kattomateriaali
Bitumihuopa
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
C2018
Ilmanvaihto
Koneellinen, poisto huippuimurilla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Tontin koko
3 586 m²