27 119 €53 m²

Uudenpellonkatu 8, Asemantausta, Lahti2h+k+s

Velaton hinta
27 119 €
Hoitovastike
676,81 € / kk
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Asemantausta
Kaupunki
Lahti

Ylimmän kerroksen valoisa kaksio hurmaa toimivalla pohjaratkaisullaan ja viihtyisällä tunnelmallaan. Avoin keittiö sulautuu saumattomasti ruokailu- ja olohuonetilaan, luoden tilavan ja kutsuvan kokonaisuuden niin arkeen kuin vapaa-aikaan. Makuuhuone tarjoaa erinomaiset säilytysratkaisut, ja asumismukavuutta nostavat oma sauna sekä suojaisa lasitettu parveke, jossa on helppo pysähtyä nauttimaan rauhasta ja näkymistä.

Huom! Kuvat vastaavanlaisesta huoneistosta.

Uudenpellonkatu 8 ja 10 sijaitsevat rauhallisella alueella lähellä Launeen palveluja, vain parin kilometrin päässä Lahden keskustasta. Alue tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet niin ulkoiluun, liikuntaan kuin vapaa-ajan aktiviteetteihin. Läheltä löytyvät muun muassa Yli-Marolan kotieläinpiha, kuntosali, keila- ja luisteluhallit sekä Launeen perhepuisto minigolfkeskuksineen. Asukkaiden käytössä on hyvät yhteiset tilat, kuten asuntokohtaiset irtainvarastot, ulkoiluvälinevarastot sekä pieni leikki- ja oleskelualue sisäpihalla.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Asemantausta
Kerros
4 / 4
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
53 m²
Kokonaispinta-ala
53 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 21 989,00 € indeksikorotus: 5 130,30 €
Postitoimipaikka
LAHTI

Hinta

Velaton hinta
27 119,30 €
Neliöhinta
511,68 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
676,81 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 353,62 €

Rakennusvuosi
2018
Kerroksia
4
Energialuokka
C2013