31 515 €75 m²

Ylähanganpolku 1, Karisto, Lahti3h+k+s

Velaton hinta
31 515 €
Hoitovastike
901,06 € / kk
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Karisto
Kaupunki
Lahti

Tämä viihtyisä ja tilava paritalokolmio tarjoaa erinomaiset puitteet sujuvaan arkeen ja rentouttavaan asumiseen loistavalla sijainnilla vain kävelymatkan päässä Kariston monipuolisista palveluista ja ulkoilureiteistä. Avara ja toimiva pohjaratkaisu tuo kotiin tilan tuntua, ja yhdistetty keittiö-ruokailutila sekä reilun kokoinen olohuone muodostavat kodikkaan ja käytännöllisen kokonaisuuden – todellisen kodin sydämen. Makuuhuoneet tarjoavat runsaasti säilytystilaa, ja arkea helpottaa oma, ulko-oven vieressä sijaitseva irtainvarasto. Suojaisa takapihan katettu terassi kutsuu nauttimaan ulkoilmasta vuoden ympäri – olipa kyseessä rauhallinen kahvihetki tai illanvietto ystävien kanssa.

Karisto sijaitsee noin neljän kilometrin päässä Lahden keskustasta ja kauppakeskus Karisma on kävelymatkan päässä. Alakoulu on valmistunut 2010. Alueella on myös hyvät ulkoilumaastot ja uimaranta on lähietäisyydellä. Lahti-Helsinki moottoritielle on lyhyt etäisyys. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Karisto
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
75 m²
Kokonaispinta-ala
75 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 24 307,00 € indeksikorotus: 7 207,50 €
Postitoimipaikka
LAHTI

Hinta

Velaton hinta
31 514,50 €
Neliöhinta
420,19 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
901,06 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 802,12 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2012
Kerroksia
1
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
D2007
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö