30 646 €61,5 m²

Viljarinteenkatu 2, Ahtiala, Lahti2h+k+s

Velaton hinta
30 646 €
Hoitovastike
774,87 € / kk
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Ahtiala
Kaupunki
Lahti

Kodikas rivitalokaksio omalla saunalla

Tarjolla toimivapohjainen rivitalokaksio, jossa neutraalit ja helppohoitoiset pintamateriaalit luovat vaivattoman pohjan oman tyylin toteuttamiseen.

Keittiö tarjoaa hyvin kaappi- ja laskutilaa, ja ruokailutilaan mahtuu suurempikin pöytä. Tila avautuu luontevasti olohuoneeseen muodostaen avaran ja viihtyisän kokonaisuuden. Olohuoneesta on käynti omalle katetulle terassille ja pienelle pihalle, jossa voi nauttia aamukahvista rauhallisissa metsämaisemissa.

Asumismukavuutta lisäävät sälekaihtimet, oma sauna sekä makuuhuoneen yhteydessä oleva tilava vaatehuone. Lisäksi asuntoon on asennettu ilmalämpöpumppu, joka tuo viilennystä lämpimiin kesäpäiviin.

Viihtyisä rivitalokohde luonnonläheisessä Ahtialassa

Viljarinteenkatu 2 on viihtyisä rivitalokohde Lahden Ahtialassa, pientalovaltaisella ja vehreällä alueella järvien ja metsien läheisyydessä. Kaikki arjen palvelut, kuten koulut, päiväkodit, kirjasto, apteekki ja ruokakaupat sijaitsevat kätevästi lähietäisyydellä. Lahden keskustaan on noin 8,5 kilometriä, ja sinne on sujuvat paikallisliikenneyhteydet. Myös Lahti–Helsinki-moottoritielle pääsee autolla vain muutamassa minuutissa.

Asumisoikeuskohde muodostuu neljästä rivitalosta, joissa on yhteensä 22 asuntoa. Suojaisa ja viihtyisä piha-alue tarjoaa mukavat puitteet oleskeluun ja ulkoiluun. Jokaisella asunnolla on oma kylmä varasto sisäänkäynnin yhteydessä sekä lämmin irtaimistovarasto taloyhtiön yhteisissä tiloissa. Lisäksi kohteessa on tilava pyörävarasto, ja autopaikka on mahdollista vuokrata erikseen pihalta.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Ahtiala
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Kokonaispinta-ala
61,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 24 883,00 € indeksikorotus: 5 763,05 €
Postitoimipaikka
LAHTI

Hinta

Velaton hinta
30 646,05 €
Neliöhinta
498,31 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
774,87 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 549,74 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2016
Kerroksia
1
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
C2018