35 480 €81 m²

Sorvarinkatu 16, Hennala, Lahti3h+k+s

Velaton hinta
35 480 €
Hoitovastike
888,92 € / kk
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneita
3
Kerros
6 / 6
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hennala
Kaupunki
Lahti

Valoisa ja viihtyisä perheasunto ylimmässä kerroksessa tarjoaa avarat näkymät peräti kolmeen ilmansuuntaan, tuoden runsaasti luonnonvaloa eri vuorokaudenaikoina. Asunnon hyvin suunniteltu pohjaratkaisu ja käytännölliset tilaratkaisut tekevät arjesta sujuvaa ja miellyttävää. Asumismukavuutta lisäävät erillinen wc, tilava ja hyvin varusteltu kylpyhuone sekä oma ikkunallinen sauna, jossa voit rentoutua päivän päätteeksi. Lasitettu parveke tarjoaa lisätilaa oleskeluun keväästä pitkälle syksyyn, ja sälekaihtimet kaikissa ikkunoissa auttavat hallitsemaan valoa ja lämpöä tarpeen mukaan. Tämä koti yhdistää toimivuuden, mukavuuden ja maisemat.

Sorvarinkatu 16 sijaitsee Hennalassa historiallisen Tornatorin alueella. Lahden keskustaan on alle kolme kilometriä. Läheltä löytyvät päiväkoti, koulu ja kauppa. Vapaa-aikaan on tarjolla kuntopolut, kesä- ja talviuintipaikka, Salpausselän ulkoilumaastot, perhepuisto ja kotieläinpiha. Rautatieasema on kävelyetäisyydellä. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Sorvarinkatu 16, 15700 Lahti
Kaupunginosa
Hennala
Kerros
6 / 6
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
81 m²
Kokonaispinta-ala
81 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 26 518,00 € indeksikorotus: 8 961,76 €
Postitoimipaikka
LAHTI

Hinta

Velaton hinta
35 479,76 €
Neliöhinta
438,02 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
888,92 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 777,84 €

Rakennusvuosi
2011
Kerroksia
6
Energialuokka
E2013