259 000 €96,5 m²

Iltakallionkatu 3 B, Viuha, Lahti4h, avokeittiö, erillinen wc, kph/wc, s + terassi ja autokatos

Velaton hinta
259 000 €
Hoitovastike
262,48 € / kk
Asuinpinta-ala
96,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Viuha
Kaupunki
Lahti

Vuonna 2020 valmistunut rivitaloneliö Viuhasta omalla tontilla ja maalämmöllä.

Tämä upea ja muuttovalmis rivitalokoti pitää sisällään kolme tilavaa makuuhuonetta joista kaikista löydät peliliukuovikaapistot. Kodin keittiö on varustettu mustilla laadukkailla kodinkoneilla, niemeke tuo lisää jo ennestään tilavaan keittiöön laskutilaa, niemekkeestä löytyy lisäksi viinikaappi. Oleskelutila on reilun kokoinen ja sieltä isompikin ruokailuryhmä sekä sohvakalusteet löytävät helposti omat paikkansa. Kylpyhuoneeseen on yhdistetty kodinhoitotila helpottamaan arkea sekä kodin toinen wc ja sauna. Kodista löytyy luonnollisesti myös erillinen wc tehden isommankin perheen arjesta sujuvaa. Lisämukavuutta kotiin tuo ikkunoihin asennetut aurinkosuojakalvot ja rullaverhot, terassi markiiseineen, erillinen lämmin varasto sekä autokatos. Taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla ja lämpenee modernista maalämmöllä ja nämä yhdessä pitävät asumiskustannukset mukavan matalana.

Asunto Oy Iltakallionkatu 3 Lahti sijaitsee Viuhan asuinalueella, rauhallisen Alasenjärven vieressä. Hyvät kulkuyhteydet moottoritielle, keskustaan, Kauppakeskus Karismaan sekä Holman kauppoihin houkuttelevat ihmisiä Viuhaan vuodesta toiseen. Lapsiystävällisestä alueesta on syntynyt 2000-luvulla yksi suosituimmista omakotitaloalueista Lahdessa.

Soita ja sovi oma henkilökohtainen esittelyaika.

Tehdään yhdessä teidän unelmista totta!

Yhteydenotot: HOUSE Lahti Janne Selin, Aluepäällikkö LKV p. 0453522088 / janne.selin@houselahti.fi

FB: @janneselinmyy IG: @janneselinmyy www.houselahti.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Iltakallionkatu 3 B, 15320 Lahti
Kaupunginosa
Viuha
Kohdenumero
80397340
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
96,5 m²
Tontin pinta-ala
1 188 m²
Kokonaispinta-ala
104,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h, avokeittiö, erillinen wc, kph/wc, s + terassi ja autokatos
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, viinikaappi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone, liesi ja erillisuuni. Liesi: Induktioliesi.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, lattialämmitys ja pesukoneliitäntä. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: Lattialämmitys, peilikaappi ja lattiakaivo.
Säilytystilat
Lämmin ulkovarasto
Tulevat remontit
Ilmastoinnin nuohous
Tehdyt remontit
2020 Rakennus valmistui 2022 Korjattu WC:n kosteusvaurio asunto B A-asunnon terassin laajennus ja etuterassin invaluiskan poisto ja kaiteen rimoitus (osakkaan muutostyö) B-asunnon etuterassin kaiteen rimoitus ja takaterassin aidan ja portin rakentaminen (osakkaan muutostyö) C-asunnon portin rakentaminen (osakkaan muutostyö) Terassien huoltomaalaus

Velaton hinta
259 000 €
Myyntihinta
259 000 €
Neliöhinta
2 683,94 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
262,48 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
262,48 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Iltakallionkatu Lahti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 900 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2020
Huoneistojen lukumäärä
3
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2020
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: A2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 17.02.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo/poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
1 188 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
isännöintitoimisto Talopro Oy, Ville Härkönen, 037523524