162 000 €49,5 m²

Wolter Ramsayn katu 3, Hennala, Lahti2h, avok, kph, s, vh, lp

Velaton hinta
162 000 €
Hoitovastike
168,30 € / kk
Asuinpinta-ala
49,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hennala
Kaupunki
Lahti

Tässä kodissa on kompaktit neliöt harkiten suunnitellussa pohjassa.

Uudenkarheassa talossa ei remonttihuolia tarvitse miettiä. Huoletonta asumista pitkäksi aikaa.

Kaikki kodin pinnat hyvässä kunnossa ja näin ollen muuttovalmis. Arvostat varmasti myös tilavaa kylpyhuonetta ja omaa saunaa, josta pääset jäähylle tilavalle lasitetulle parvekkeelle.

Talo sijaitsee arvostetulla alueella Hennalassa hyvien kulkuyhteyksien lähellä.

Varaa oma esittelyaikasi pian, lämpimästi tervetuloa!

Perustiedot

Kaupunginosa
Hennala
Kohdenumero
1388515
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
49,5 m²
Tontin pinta-ala
1 875 m²
Kokonaispinta-ala
49,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, avok, kph, s, vh, lp
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Sopimuksen mukaan / 2kk
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, erillisuuni- ja keraaminentaso, astianpesukone, liesikupu/-tuuletin. Lattia: Laminaatti. Seinät: Laatta, maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, sähkösauna, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kylpyhuonekaapisto, kiinteät valaisimet. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero, Muu erillinen varasto. Kaapistot, vaatehuone, kellarikomero
Tulevat remontit
Kiinteistöllä noudatetaan huoltokirjaa ja siinä 10- vuotis kaudelle esitettyjä toimenpiteitä. Merkittäviä korjaustoimenpiteitä ei ole ennakoitavissa tehtäväksi seuraavalle viidelle vuodelle.
Tehdyt remontit
Rakennus on valmistunut vuonna 2019. Rakennuttaja Hartela Etelä-Suomi Oy on laatinut kiinteistölle huoltokirjan, jota huoltoyhtiö MANSER OY noudattaa. Huoltokirjassa on esitetty päivittäiset ja viikoittaiset kunnossapitotehtävät.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Länsiharju n. 0,3 km; Päiväkodit: Hennala n. 0,5 km; Ruokakaupat: S-market, K-supermarket n. 0,3 km

Velaton hinta
162 000 €
Myyntihinta
45 381,15 €
Neliöhinta
3 272,73 € / m²
Velkaosuus
116 618,85 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
168,30 € / kk
Pääomavastike
502,43 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
670,73 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesimaksu: Ennakko 15€/hlö/kk tasaus kulutuksen mukaan
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
4
Energialuokka
C2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
1 875 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö Manser Oy
Isännöinti
Ville Kuusela, Isännöintikeskus Tammen Oy, ville.kuusela@tammentalot.fi, Harjukatu 22 A 2, 15110 Lahti.
Kaavoitustiedot
Lisätietoa kaavoituksesta antaa Lahden kaupunki 03 8142355
Liikenneyhteydet
Linja-auto n. 0,05 km

Ominaisuudet
TV-antennit: Kaapeli-TV liittymä. Tietoliikenneyhteydet: DNA 10Mg.
Lainalaskuri