129 000 €47 m²

Paapuurinkatu 4 A, Ankkuri, Lahti2h+k+kph+s

Velaton hinta
129 000 €
Hoitovastike
230,30 € / kk
Asuinpinta-ala
47 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ankkuri
Kaupunki
Lahti

Tervetuloa tutustumaan tähän moderniin ja siistiin kaksioon Lahden Ankkurissa, joka sijaitsee viihtyisällä alueella Vesijärven rantamaisemissa!

Vaaleita ja raikkaita sävyjä korostavan kodin pinnat ovat erinomaisessa kunnossa, ne viimeistelevät tilojen avaruuden ja valoisuuden. Huoneisto tarjoaa sinulle kodikkaan olohuoneen, tilavan makuuhuoneen ja kompaktin, järkevästi suunnitellun keittiön. Oma sauna jatkaa kodin viihtyisää tunnelmaa ja luo loistavia puitteita rentouttaville löylyhetkille. Lasitetulla parvekeella nautit vesijärven päälle lasketuvasta ilta-auringosta.

Uudehko taloyhtiö takaa huoletonta asumista pitkälle tulevaisuuteen.

Asunto sijaitsee lähes Vesijärven rannalla, alueella, joka on tunnettu sen ympärivuotisista ulkoilumahdollisuuksista ja rauhallisesta miljööstään. Siitä huolimatta hyvät liikenneyhteydet ovat vain kävelymatkan päässä, samoin kuin kaikki muut päivittäiseen asumiseen tarvittavat palvelut.

Tämä on loistava tilaisuus niille, jotka arvostavat modernia ja mukavaa asumista arvostetussa ja suositussa kaupunginosassa! Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin - tämä asunto täyttää unelmasi!

Sami Mesiä, BO LKV kiinteistönvälittäjä LKV, partner 045 144 7422 sami.mesia@bo.fi

Perustiedot

Sijainti
Paapuurinkatu 4 A, 15140 Lahti
Kaupunginosa
Ankkuri
Kohdenumero
20668704
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
47 m²
Tontin pinta-ala
1 175 m²
Kokonaispinta-ala
47 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone, liesituuletin / hormi.
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvityksen mukaan vuosille 2024-2028: parvekelasien huolto, elementtien saumaus
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Huoneistokohtaisten palovaroittimien vaihto 2021.poistoilmanvaihtokanavien nuohous, mittaus ja säätö 2022, huoneistokohtaisten vesimittarien vaihto (kylmä+lämmin) 2022, väestösuojan tiiveyskoe (10-vuotistarkastus) 2022, Kunnossapitotarpeet tehty huoltokirjan mukaisesti.

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
129 000 €
Neliöhinta
2 744,68 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
230,30 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
230,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
19 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
22.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksut kulutuksen mukaan, kylmä vesi 5 €/m3, lämmin vesi 10,20 €/m3 Hallitukselle valtuutus periä tai olla perimättä yhden kuukauden ylimääräinen hoitovastike taloyhtiön taloudellisen tilanteen niin vaatiessa.Luovutusrajoitus: Kiinteistön varastoissa ja autotalleissa lunastuslauseke

Rakennusvuosi
2011
Huoneistojen lukumäärä
34
Kerroksia
6
Energialuokka
C2018 viimeinen voimassaolopäivä 16.6.2031
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1 175 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöpalvelu Nummela Oy
Isännöinti
Lahden Team-Isännöinti Oy / Mika Paalanen Vesijärvenkatu 27, 15140 Lahti (03) 524 2100 kari.lindqvist@team-isannointi.fi
Kaavoitustiedot
Lahden kaupunki, puh. (03) 81 411
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.12.2060
Tontin vuokra
21780 EUR/v.

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 3. piha-autopaikkoja: 31.
Yhteiset tilat
urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot. Taloyhtiössä muuta: Kiinteistön parvekkeilla ei saa tupakoida. Lahden kaupunki 1.4.2019. Ilmalämpöpumpun asennussäännöt 13.4.2023 alkaen .