Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

70 000 €204 m²

Nissinjärventie 1 C, Kuusamo7h + k + kh + khh + s + ph + p sekä autokatos/varasto

Velaton hinta
70 000 €
Asuinpinta-ala
204 m²
Huoneita
7
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunki
Kuusamo

Omakotitalo remontoitavaksi

Tulossa myyntiin remontoitavaksi omakotitalo rauhallisella alueella, kivalla isolla pihalla (rinnetontti), lähellä koulua.

Vuonna 1977 rakennettu omakotitalo, jota laajennettu 1990. Huoneistoala n. 204 m2. Tontti n. 5000 m2. Sähkölämmitys, 2 ilmalämpöpumppua, leivinuuni muurattu v. 2023. Evon vesi- ja viemäriliittymä. Pohjapiirros on suuntaa antava, mm. makuuhuoneita on yhdistelty + kodinhoitohuoneen ikkuna sekä ovi puuttuu piirrokselta.

Tontilla sijaitsee autokatos- ja varastorakennus. Kelkkareitille ja laduilla muutaman sadan metrin matka. Koululle matkaa alle kilometri.

Toimenpide-ehdotukset Rakenneavausten ja tutkimusten perusteella mm. ulko- ja väliseinärakenne sekä alapohjarakenne vaatii kengityskorjausta / korjausta. Rakenneavauksia tehty 8/2024 ja 3/2025.

Kysy lisää! Annamme mielellämme lisätietoja ostoaikeissa oleville!

Perustiedot

Kohdenumero
24483248
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
204 m²
Huoneiston kokoonpano
7h + k + kh + khh + s + ph + p sekä autokatos/varasto
Huoneita
7

Velaton hinta
70 000 €
Neliöhinta
343,14 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
1977
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2