39 000 €44,5 m²

Nuottatie 4 C, Keskusta, Kuusamo2h+kk

Velaton hinta
39 000 €
Hoitovastike
200,25 € / kk
Asuinpinta-ala
44,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1978
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kuusamo

Tarjolla ensimmäisessä kerroksessa sijaitseva kaksio erinomaisella paikalla keskiasteen oppilaitosten välittömässä läheisyydessä. Keskustan palvelut sekä marketit ovat kävelyetäisyydellä, mikä tekee sijainnista erityisen toimivan arkeen.

Asunto on alkuperäiskuntoinen ja tarjoaa hyvän mahdollisuuden toteuttaa remontti omien tarpeiden ja mieltymysten mukaisesti. Kohde soveltuu mainiosti niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen.

Taloyhtiöremontit on suoritettu ajallaan. Muun muassa vesikate uusittu v. 2000, rappukäytävät maalattu v. 2011, ikkunat uusittu v. 2012 ja käyttövesiputkistot uusittu v. 2014.

Asuinkustannukset ovat maltilliset oman tontin ja kaukolämmön ansiosta.

Perustiedot

Sijainti
Nuottatie 4 C, 93600 Kuusamo
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20503870
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
44,5 m²
Tontin pinta-ala
3 050 m²
Kokonaispinta-ala
44,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kk
Huoneita
2
Vapautuu
01.06.2026
Lisätietoa vapautumisesta
01.06.2026 mennessä
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti, metalli. Kylmäsäilytys: jenkkikaappi. Varustus: kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty. Suunta: kaakko
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: kylpyamme, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Tulevat remontit
2025-2029 Suunniteltu Parvekkeiden uusiminen/korjaaminen 2025-2029 Suunniteltu Pihan asfaltoinnin korjaus/uusiminen 2025-2029 Suunniteltu Ulkoseinien liikuntasaumojen korjaus 2025-2029 Suunniteltu Ilmanvaihtojärjestelmän huolto/parannus 2025-2029 Suunniteltu Porrashuoneen valaistuksen uusiminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2000 Vesikate uusittu 2010 Kuntoarvio laadittu 2010 Parkkipaikkoja lisätty 2011 Lukitusjärjestelmä uusittu 2011 Rappukäytävät maalattu 2012 Ikkunaremontti (uusiminen) 2013 IV-kanavien nuohous ja säätö 2014 Käyttövesiputkiston uusiminen 2015 Saunaosaston peruskorjaus 2020 Ovipuhelinjärjestelmän asentaminen 2020 Pihan kunnostus (puiden kaato ja nurmikoiden uusinta)

Velaton hinta
39 000 €
Myyntihinta
39 000 €
Neliöhinta
876,40 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
200,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
200,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk

Rakennusvuosi
1978
Huoneistojen lukumäärä
30
Kerroksia
3
Tontin koko
3 050 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöhuolto Ketterä Oy
Isännöinti
NET Isännöinti Oy Taloasema Kuusamo Anuliina Sarajärvi 045 166 7454 anuliina.sarajarvi@taloasema.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö, Muu
Lisätietoja lämmityksestä
koneellinen poistoilmanvaihto/talotuuletin

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 30.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: muovi. Olohuoneessa: muovi. Makuuhuoneessa: muovi. Seinät: Keittiössä: kaakeli. Pesutiloissa: tapetti. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.