179 775 €70 m²

Lehtoniementie 133, Saaristokaupunki, Kuopio3h + avokeittiö + erillinen WC + kylpyhuone, sauna, WC + terassi

Velaton hinta
179 775 €
Hoitovastike
315 € / kk
Asuinpinta-ala
70 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 7
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Saaristokaupunki
Kaupunki
Kuopio

UUSI, ASUMATON TERASSIKOTI LEHTONIEMESSÄ – MELKEIN 40 000 € ALENNUKSELLA

Nyt harvinainen tilaisuus: täysin uusi ja käyttämätön koti Kuopion arvostetulla Lehtoniemen alueella – käytetyn hinnalla.

• Asunnon hinta vain 179 775 € • Autokatospaikan hinta 4 000 € (alennus 67%) • Alennus yhteensä melkein 40 000 €

Miksi tämä on poikkeuksellinen kohde?

• Ei kukaan asunut – täysin uusi koti • Oma terassi → pientalomainen asuminen • Sauna + lattialämmitys • Valoisa ja avara pohja • Runsaasti säilytystilaa • Ensimmäinen kerros → helppo arki. • Kauppakassit pystyy purkamaan autosta ulko-ovella

Sijainti: Lehtoniemi • Kallaveden läheisyys • Upeat ulkoilumaastot • Kauppa, koulu ja päiväkoti kävelyetäisyydellä • Keskusta vain ~6 km • Saaristokatu → nopea ja kaunis yhteys

Kenelle tämä sopii? • Ensiasunnon ostajalle • Pariskunnalle • Pienelle perheelle • Sijoittajalle (helppo vuokrattavuus + uusi kohde)

Lisätiedot • Autokatospaikka: 4 000 € • Toimi nopeasti • Tämän hintatason uusia koteja tulee harvoin myyntiin.

Sovi oma yksityisesittelysi nopeasti

Perustiedot

Sijainti
Lehtoniementie 133, 70840 Kuopio
Kaupunginosa
Saaristokaupunki
Kohdenumero
24468531
Kerros
1 / 7
Asuinpinta-ala
70 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Taloyhtiön yhteiset tilat;

Vierasautopaikat 4 kpl, AP31-AP 34
lämmönjakohuone, 1, kerros, 14,5 m2
ulkoiluvälinevarasto, erllinen rakennus n 60 m2
sähköpääkeskus, 1. kerros n 7 m2
irtaimistovarasto 1/VSS 1. kerros 57 m2
irtaimistovarasto 2, 1. kerros 59 m2
lastenvaunuvarasto, 1, kerros 14 m2
siivous, 1. kerros 2,5 m2
iv-huone, 1. kerros, n 1,5 m2
Huoneiston kokoonpano
3h + avokeittiö + erillinen WC + kylpyhuone, sauna, WC + terassi
Huoneita
3
Keittiön varusteet
Astianpesukone, Pesukoneliitos, Keraaminen liesi, Liesi tai uuni erikseen, Jääkaappi, Tilaa isolle ruokapöydälle, Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Suuri tiskipöytä, Puutasot, Liesituuletin, Pakastinkaappi
Parvekkeen lisätiedot
Terassi
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia, Laattaseinä, Erillinen WC, Lattialämmitys
Säilytystilat
Säilytystilaa, Tilaa pyykeille, Tilaa ulkoiluvälineille
Ominaisuudet
Valoisa, Sälekaihtimet, Leveät ikkunalaudat, Paljon ikkunoita
Tulevat remontit
Tulevia remontteja ei tiedossa
Tehdyt remontit
Talo on valmistunut vuonna 2024
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Kiinteistötunnus
297-033-0049-0003
TV-palvelut
Kaapeli-TV (koaksiaali), Tietoliikenne yleiskaapelointiverkolla

Hinta

Velaton hinta
179 775 €
Myyntihinta
56 700,12 €
Neliöhinta
2 568,21 € / m²
Velkaosuus
123 074,88 €

Vastikkeet

Hoitovastike
315 € / kk
Pääomavastike
808 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 123 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Mediavastike 3 eur / kk

Rakennusvuosi
2024
Huoneistojen lukumäärä
36
Muut tilat
Vierasautopaikat 4 kpl, AP31-AP 34 lämmönjakohuone, 1, kerros, 14,5 m2 ulkoiluvälinevarasto, erllinen rakennus n 60 m2 sähköpääkeskus, 1. kerros n 7 m2 irtaimistovarasto 1/VSS 1. kerros 57 m2 irtaimistovarasto 2, 1. kerros 59 m2 lastenvaunuvarasto, 1, kerros 14 m2 siivous, 1. kerros 2,5 m2 iv-huone, 1. kerros, n 1,5 m2
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2024
Kerroksia
7
Rakennusmateriaali
Betoni
Kattomateriaali
Bitumikermi
Kattotyyppi
Pulpettikatto
Energialuokka
B2018
Ilmanvaihto
Koneellinen, lämmön talteenotolla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni, Kaapeli
Kiinteistön laajakaistayhteys
Tietoliikennejärjestelmät; yleiskaapelointiverkko Antennijärjestelmä; Kaapeli-TV
Isännöinti
Oiva Isännöinti Kuopio Oy/Aimo Laitinen, p. 050 3071 762, aimo.laitinen@oi.fi
Lisätietoa rakennusoikeudesta
Kiinteistön koko 2706 m2 Rakennuksen pinta-ala 1883,5 m2
Tontin vuokra
Sisältyy yhtiövastikkeeseen, 17 090,25 eur / vuosi

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Autokatospaikka - 67 % alennuksella, hinta 4000 eur
Pintamateriaalit
Vinyylilankku lattioissa, kylpyhuoneessa ja WC:ssä laatta