189 000 €80 m²

Kirkkokatu 34, Keskusta, Kuopio3h, k

Velaton hinta
189 000 €
Hoitovastike
280 € / kk
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
1965
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kuopio

Valoisa kolmio Kuopion sydämessä ylimmässä kerroksessa.

Tervetuloa kotiin, jossa yhdistyvät keskusta-asumisen helppous ja ylimmän kerroksen tuoma rauha. Tämä 80-neliöinen kolmio sijaitsee Kirkkokadulla aivan Kuopion ytimessä. Ylimmän kerroksen sijainti takaa asumiseen omanlaistaan yksityisyyttä ja avaruutta.

Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu. Eteiskäytävästä on kulku olohuone/keittiöön ja takkahuoneeseen. Takkahuoneesta pääsee lasitetulle parvekkeelle, mistä avautuu näkymä Kuopionlahdelle. Makuuhuoneessa on mukavasti kaappitilaa. Kylpyhuoneessa on tilaa ja liitännät pyykinpesukoneelle. Asunnossa on erillinen wc.

Asunto Oy Kuopion Kirkkokatu 34 on hyvin hoidettu ja peruskorjattu taloyhtiö, jossa on vuosien varrella panostettu asumismukavuuteen. Taloyhtiössä on tehty mittavia uudistuksia, kuten hissien peruskorjaus, LVIS-saneeraus ja ikkunoiden sekä parvekeovien uusinta, mikä takaa huolettomampaa arkea. Asukkaiden käytössä on monipuolisia yhteistiloja, kuten pesutupa, urheiluvälinevarasto sekä asuntokohtainen varasto. Taloyhtiöstä löytyy myös sauna.

Asunnon sijainti on loistava ja kaikki palvelut sekä ulkoilumahdollisuudet on lähellä. Myös Kuopion kuuluisa tori ja erilaiset harrastuspaikat ovat kävelymatkan päässä. Kun kaipaat luonnonrauhaa, pääset sinne helposti kävellen tai pyöräillen.

Soita tai laita yhteydenottopyyntö, niin sovitaan esittelyaika!

Rene Narusing puh:+35844 902 2025 rene.narusing@asuntopehtoori.fi

Perustiedot

Sijainti
Kirkkokatu 34, 70100 Kuopio
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
59117147
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
80 m²
Tontin pinta-ala
1 247 m²
Kokonaispinta-ala
80 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen, Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k
Huoneita
3
Tulevat remontit
Talotikkaiden hankinta 2025
Tehdyt remontit
Vesikaton kuntokartoitus 2024 Autotallien ovien huoltomaalaus 2021 Hissien peruskorjaus 2019 Lukituksen uusinta 2019 Porraskäytävien maalaus 2019 Pihan salaojitus ja päällystäminen 2019 LVIS-peruskorjaus 2019 Ilmanvaihdon ilmavirtojen säätö 2016 Ikkunoiden ja parvekeovien uusinta 2015 Taloyhtiön asunnon parvekkeen lasitus 2012 Antennivahvistimen uusiminen 2010 Kylmiön kompressorin uusiminen 2010 Talon eteläpuolen ulkoseinien paneloinnin uusinta 2009 Vesikatteen maalaus 2009 IV-kanavien puhdistus ja säätö 2008 Julkisivujen maalaus 2002 Räystäskourut uusittu 1999 Porraskäytävien maalaus 1994
Tietoliikennepalvelut
DNA Taloyhtiölaajakaista 10mb Pitääkö käyttäjän tehdä oma sopimus palveluntarjoajan kanssa: Kyllä

Hinta

Velaton hinta
189 000 €
Myyntihinta
111 448,35 €
Neliöhinta
2 362,50 € / m²
Velkaosuus
77 551,65 €

Vastikkeet

Hoitovastike
280 € / kk
Pääomavastike
684 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
972,05 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Erityisvastike: 8,05 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1965
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1965
Kerroksia
4
Tontin koko
1 247 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. T:mi Oiva Rissanen
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Sirpa Ihanus 0102288200