95 000 €83 m²

Tasavallankatu 37, Haapaniemi, Kuopio

Velaton hinta
95 000 €
Hoitovastike
456,50 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1956
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Haapaniemi
Kaupunki
Kuopio

Persoonallinen päätyhuoneisto 83/131 m2

EI ole toista samanlaista: oma sisäänkäynti talon päädystä ja huoneisto avautuu kahteen kerrokseen. Portaat ylös: olohuone, keittiö ja poreammeellinen kylpyhuone. Portaat alas:saunaosasto ja tilava oma kuntosali/askarteluhuone/leffahuone. Esittelemme henkilökohtaisin esittelyin!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Tasavallankatu 37, 70620 Kuopio
Kaupunginosa
Haapaniemi
Kohdenumero
973918
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
1 066 m²
Kokonaispinta-ala
131 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan 1-2 kk kaupasta
Keittiön varusteet
Keraaminen liesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Mukavuuslattialämmitys, Poreallas, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, WC-istuin, Peili
Säilytystilat
Kaapisto, Komero/komeroita
Näkymät
Etupiha, Katu, Kaupunkimaisema
Julkisivuremontti
2012
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma, 2025 Muu - elokuussa 2024 syttyi tulipalo C-portaassa. tehty ennallistaminen vakuutuskorvauksella, viemäri- ja käyttövesiputket uusittu samaan aikaan, 2025 Muu - tehty tarvittavat sähköjärjestelmä sekä vesi- ja viemäriputkien ylläpitokorjaukset A-, B- ja D-rapuissa mahdolliseen LVIS:ään saakka, 2022 Lukot, 2021 Muu - viemärivuotojen korjaustyöt, 2018 Ulko-ovet - porrashuoneiden ulko-ovet, 2015 Yleiset tilat - kellaritilojen kunnostus, 2012 Julkisivu - julkisivumaalaus, 2007 Lämmitys - lämmönvaihtimen uusiminen, 1993 Ikkunat
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ostoskeskus 0,2 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kuopio

Hinta

Velaton hinta
95 000 €
Myyntihinta
74 654,37 €
Neliöhinta
1 144,58 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
456,50 € / kk
Pääomavastike
448,11 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
28 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kuukaudessa henkilöä kohti.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuopion Tasavallankatu 37
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1956
Huoneistojen lukumäärä
12
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1956
Kerroksia
2
Energialuokka
C, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen
Tontin koko
1 066 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy
Kaavoitustiedot
lisätiedot Kuopion kaupunki, 017 185 174
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussi 0,1 km
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra
6 900,00 € / v

Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Sauna, Tekninen tila, Pesutupa
Pintamateriaalit
Laminaatti, Laatta