14 959 €81 m²

Puijonsarventie 19, Julkula, Kuopio3H+K+S

Velaton hinta
14 959 €
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
1993
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Julkula
Kaupunki
Kuopio

Toimivapohjainen kaksikerroksinen rivitaloasunto, jossa arjen tilat ja rauhallisemmat huonetilat on jaettu käytännöllisesti kahteen tasoon. Sisäänkäynti on ylemmästä kerroksesta, jossa sijaitsevat keittiö, olohuone sekä erillinen wc. Olohuoneesta on käynti asunnon parvekkeelle. Alemmassa kerroksessa ovat toinen makuuhuoneista, Kodinhoitohuone/pukuhuone, kylpyhuone saunoineen sekä toinen wc. Alakerrasta on kulku asuntopihalle. Vastikkeeseen sisältyy kaapelilaajakaista 50 M.

Julkulan halutulla asuinalueella, koulut ja päiväkoti lähellä. Rinnetalo, jossa isommat asunnot kahdessa tasossa. Vastikkeet sisältävät 10M kiinteistölaajakaistan. Kohde on peruskorjattu 2021.

Puijon lenkki- ja hiihtopolut löytyvät lähes talon takaa. Vietä kesäpäivää ihanalla hiekkarannalla, joka on kivenheiton päässä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Julkula
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
14 959,26 €
Myyntihinta
14 959,26 €
Neliöhinta
184,68 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 7726,89 €, Indeksikorotus: 7232,37 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 14959,26 €.
Käyttövastike
1 037,52 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Puijonsarventie 19
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1993
Rakennusvuoden lisätiedot
1993