125 000 €44 m²

Savonkatu 20, Kauppakatu 55-57, Keskusta, Kuopio

Velaton hinta
125 000 €
Hoitovastike
198 € / kk
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
1963
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kuopio

Kt Keskusta 2h, k,kph,vh,parv 44 m2

Mikä sijainti! Tästä taloyhtiöstä on pidetty hyvää huolta. Laajalti peruskorjattu taloyhtiö, jossa lvis-peruskorjaus toteutettu uusivalla tavalla, sähköt, hissit, katto ym. Lasitettu parveke ja kivasti korkealla - ollaan viidennessä kerroksessa. Sijoittajalle vuokralainen valmiina.

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
973742
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
44 m²
Tontin pinta-ala
3 299,5 m²
Kokonaispinta-ala
44 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Asunnossa vuokralainen, 28.4.2027, 700 e/kk
Keittiön varusteet
Sähköliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peilikaappi
Säilytystilat
Vaatehuone, Kellarikomero, Vinttikomero
Näkymät
Naapurusto, Katu, Kaupunkimaisema
Kattoremontti
2006
Putkiremontti
2017
Tehdyt remontit
2026 Korjaussuunnitelma, 2021 Muu - hissien uusinta ja julkisivuremontti, 2019 Katto - vesikaton uusiminen korkealle osalle ja autotallin katon uusiminen, tuuletusparvekkeiden ovet ja ikkunat, 2017 Linjasaneeraus - lvis-peruskorjaus uusivalla tavalla, jossa vesijohdot ja viemärit uusittiin, kylpyhuoneet peruskorjattiin, iv huolto ja säätö, tietoliikenne- ja teleasennukset uusittiin, sähköasennukset sekä lämmitysjärjestelmän korjaukset ja säädöt, 2012 Lukot, 2008 Ikkunat, 2006 Katto - matalan osan katto
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ostoskeskus 0,3 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kuopio

Hinta

Velaton hinta
125 000 €
Myyntihinta
98 298,76 €
Neliöhinta
2 840,91 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
198 € / kk
Pääomavastike
293,04 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Saunan kustannukset
25,00 EUR/kk
Vesimaksun lisätiedot
Kuukaudessa henkilöä kohti.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuopion Kauppakatu 55-57
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1963
Huoneistojen lukumäärä
62
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1963
Kerroksia
6
Energialuokka
D, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
3 299,5 m²
Kiinteistönhoito
Kuopion Talokeskus Oy
Isännöinti
Retta/Tomi Makkonen
Kaavoitustiedot
lisätiedot Kuopion kaupunki, 017 185 174
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussi 0,3 km
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen keskuslämmitys

Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Sauna, Väestönsuoja, Tekninen tila, Kuivaushuone, Kylmäkellari, Jätekatos, Pesutupa
Pintamateriaalit
Laminaatti, Muovimatto