25 957 €54,5 m²

Helmiäiskatu 2, Saaristokaupunki, Kuopio2h+k+s

Velaton hinta
25 957 €
Hoitovastike
652,37 € / kk
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Saaristokaupunki
Kaupunki
Kuopio

Vapautumassa tilava kulmahuoneisto. Huoneistossa reilusti säilytystilaa, laminaattilattiat, laatoitettu kylpyhuone sekä lasitettu parveke. Huoneisto sijaitsee helppokulkuisesti sisääntulokerroksessa.

Helmiäiskatu 2 sijaitsee Kuopion saaristokaupungissa Lehtoniemen kaupunginosassa. Lapsiystävällisen talon lähietäisyydeltä löytyy kauppa, päiväkoti sekä Martti Ahtisaaren koulu. Saaristokaupungissa on upeat ulkoilumahdollisuudet järvimaisemissa ja talvisin hiihtoladut jatkuvat järven jäälle. Matkaa Kuopion keskustaan on noin kuusi kilometriä. Liikenneyhteydet Saaristokatua pitkin ovat hyvät ja matka taittuu nopeasti niin omalla autolla, bussilla kuin polkupyörälläkin.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Helmiäiskatu 2, 70840 Kuopio
Kaupunginosa
Saaristokaupunki
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Kokonaispinta-ala
54,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Vapautuu
01.07.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 20 460,00 € indeksikorotus: 5 497,12 €
Postitoimipaikka
KUOPIO

Hinta

Velaton hinta
25 957,12 €
Neliöhinta
476,28 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
652,37 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 17,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 304,74 €

Rakennusvuosi
2013
Kerroksia
5
Energialuokka
C2013