229 000 €64 m²

Itkonniemenkatu 2 A, Keskusta, Kuopio3h,k,s

Velaton hinta
229 000 €
Asuinpinta-ala
64 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2009
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kuopio

Tämä valoisa kolmio tarjoaa hyvin suunnitellut asuintilat, jotka tekevät arjesta sujuvaa ja mukavaa. Asunnon vaaleat sisustussävyt luovat avaran ja raikkaan tunnelman, jota täydentävät suuret ikkunat, päästäen luonnonvalon kauniisti sisään. Avokeittiö on täysin uusittu vuonna 2023 ja se on varustettu moderneilla kodinkoneilla. Kesäisin huoneiston viilentää ilmalämpöpumppu.

Taloyhtiön rakentamisvuosi 2009 kertoo nykyaikaisesta tekniikasta ja ratkaisuista. Lämmin autohallipaikka tuo arkeen mukavuutta etenkin talviaikaan, ja hallissa oleva latausinfra mahdollistaa sähkö- tai hybridiauton lataamisen. Piha-alue on siisti ja huoliteltu, ja se tarjoaa asukkaille viihtyisän ympäristön kaupunkiasumisen keskellä.

Sijainti rannan tuntumassa lisää alueen vetovoimaa ja tarjoaa puitteet ulkoiluun ja vapaa-ajan viettoon veden läheisyydessä. Palvelut ja liikenneyhteydet ovat helposti saavutettavissa, mikä helpottaa niin arjen asiointia kuin työmatkoja. Tämä kokonaisuus sopii hyvin sinulle, joka arvostat helppoa ja vaivatonta asumista keskeisellä sijainnilla.

Tervetuloa tutustumaan tähän asuntoon paikan päälle ja suunnittelemaan, miten tekisit siitä oman kotisi.

Lisätietoja saat Mikalta 040-722 2072 tai mika@bo.fi VÄLITÄN MISSÄ KOTISI ON! leskinenmika.fi

Perustiedot

Sijainti
Itkonniemenkatu 2 A, 70100 Kuopio
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
21445513
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
64 m²
Tontin pinta-ala
3 365 m²
Kokonaispinta-ala
64 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h,k,s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone. Keittiö remontoitu koneineen 2023
Puuajatus
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksen mukaan: Viemärien huuhtelu, huoneistojen palovaroittimien uusiminen.
Tehdyt remontit
Keittiö remontoitu koneineen 2023. TALOYHTIÖSSÄ: Sähköautojen latausinfran rakentaminen -24, parvekelasitushuolto -21-22, ilmanvaihdon puhdistus ja säätö -21.

Velaton hinta
229 000 €
Myyntihinta
229 000 €
Neliöhinta
3 578,13 € / m²
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus osakkailla

Vastikkeet

Yhtiövastike yhteensä
294,40 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Vesimaksuennakko 12,50€/kk/hlö.

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Taloyhtiön osakeluettelo on siirretty huoneistotietojärjestelmään. Ostajan tulee hakea omistusoikeuden rekisteröintiä Maanmittauslaitokselta. Ostaja vastaa tällöin omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista, mahdollisista osakekirjan mitätöinnistä aiheutuvista kustannuksista sekä mahdollisesta hakemusmaksun korotuksesta. Ostajan pankin ostajalta mahdollisesti veloittamista kaupantekoon, omistusoikeuden rekisteröintiin tai panttausmerkinnän hakemiseen liittyvistä kustannuksista ostaja saa tiedon pankiltaan. Luovutusrajoitus: Lunastuspykälä autohallipaikoista sekä varastoista. Yhtiöjärjestys 18§.

Rakennusvuosi
2009
Huoneistojen lukumäärä
53
Kerroksia
4
Energialuokka
C2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 365 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kotikatu Oy
Isännöinti
Oiva Isännöinti Kuopio Oy Maaherrankatu 21 A, 70100 Kuopio Markku Vikla 041-730 4409
Kaavoitustiedot
Kuopion kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.12.2065
Tontin vuokra
58000 EUR/v.