257 000 €91,5 m²

Kaunismäenkatu 2, Hiltulanlahti, Kuopio4H+K+S

Velaton hinta
257 000 €
Hoitovastike
384,30 € / kk
Asuinpinta-ala
91,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Hiltulanlahti
Kaupunki
Kuopio

Kiva rivitaloasunto Hiltulanlahdessa

Hiltulanlahdessa sijaitsee tämä valoisa ja tilava rivitalokoti, joka on täydellinen valinta perheelle. Vuonna 2024 valmistunut asunto tarjoaa modernia asumista kahdessa kerroksessa, ja sen erinomaisessa kunnossa olevat tilat tekevät arjesta sujuvaa ja mukavaa.

Asunnon sydän on avara olohuone, josta on käynti etelään suuntautuvalle terassille. Keittiö on hyvin varusteltu ja siellä on runsaasti tilaa perheen yhteisiin ruoanlaittohetkiin. Kolme makuuhuonetta tarjoavat jokaiselle perheenjäsenelle oman rauhallisen tilan. Lisäksi asunnossa on oma sauna, jossa rentoutua päivän päätteeksi.

Asunto-osakeyhtiö Asunto Oy Kuopion Kaunismäenkatu 2 tarjoaa asukkailleen viihtyisän ja huolettoman asumisen. Alueella on erinomaiset liikuntamahdollisuudet, kuten kuntoladut ja lenkkipolut, ja lähellä sijaitsevat päiväkoti ja koulu tekevät arjesta sujuvaa lapsiperheille. Kauppakeskus Matkus on myös vain lyhyen matkan päässä, mikä helpottaa päivittäisten asioiden hoitamista. Autokatospaikka omalla osakkeellaan 6000 euroa.

Tartu tilaisuuteen ja tee tästä rivitalokodista perheesi uusi koti!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Hiltulanlahti
Kohdenumero
80492483
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
91,5 m²
Tontin pinta-ala
2 986 m²
Kokonaispinta-ala
91,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, astianpesukone, erillisuuni ja liesituuletin. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen suunta: Etelä
Terassin kuvaus
aidattu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, allaskaappi, bidee-suihku ja peilikaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, lattialämmitys, peilikaappi, bidee-suihku ja allaskaappi. Erillisen WC:n kuvaus: alakerrassa.
Säilytystilat
Kaapistot, vaatehuone ja kylmä ulkovarasto
Näkymät
Piha-alue
Tulevat remontit
2026 Normaalia kunnossapito ja korjaustoimintaa 2027 Normaalia kunnossapito ja korjaustoimintaa 2028 Normaalia kunnossapito ja korjaustoimintaa 2029 Normaalia kunnossapito ja korjaustoimintaa
Tehdyt remontit
valmistunut 2/2024
Palvelut
Hiltulanlahden palvelut, kuntoladut, lenkkipolut, uimaranta, päiväkoti ja koulu, Kauppakeksus Matkus lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
297-36-62-1
Postitoimipaikka
Kuopio

Hinta

Velaton hinta
257 000 €
Myyntihinta
257 000 €
Neliöhinta
2 808,74 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
384,30 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
384,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: vesitasaus lämmin 13/m3, kylmä 6,7/m3
Autopaikan kustannukset
28 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuopion Kaunismäenkatu 2
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2024
Huoneistojen lukumäärä
9
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2024
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 13.01.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 986 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Taloasema Kuopio/Savonmuan isännöinti, Venla Parviainen, venla.parviainen@taloasema.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
31.12.2065
Tontin vuokra
4 190,05 € / vuosi

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: autopaikat omilla osakkeillaan, kolme vieraspaikkaa. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: autokatospaikka 9 myyntihinta 6000 €.