173 000 €51,5 m²

Taivaanpankontie 27c C, Puijonlaakso, Kuopio2h+kt+s

Velaton hinta
173 000 €
Hoitovastike
283,25 € / kk
Asuinpinta-ala
51,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 8
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Puijonlaakso
Kaupunki
Kuopio

Tämä kahden huoneen kerrostalokoti tarjoaa erinomaisen yhdistelmän modernia mukavuutta ja luonnonläheisyyttä Puijonlaakson maisemissa, tehden siitä täydellisen valinnan vaikka ensiasunnoksi.

Asuntoon astuessa huomio kiinnittyy heti avaraan keittiö- olohuoneeseen, jossa tilan tuntua korostaa vaivaton yhteys omalle terassille. Keittiön modernit varusteet ja keittiösaareke tekevät arjen kokkailusta sujuvaa ja miellyttävää. Pohjaratkaisu on suunniteltu arjen sujuvuutta ajatellen, ja oma sauna tarjoaa rentoutumisen hetkiä kiireisen päivän jälkeen.

Vuonna 2021 valmistunut yhtiö tarjoaa huoletonta asumista moderneilla mukavuuksilla ja taloyhtiön suojaisa piha-alue tuo lisäarvoa asukkaille. Asunto sijaitsee kätevästi ensimmäisessä kerroksessa, tarjoten näin helpon ja esteettömän kulun. Taloyhtiön erinomaiset yhteiset tilat, kuten pyörävarasto ja erillinen tila urheiluvälineiden huoltoon helpottaa aktiivista arkea.

Täällä Puijonlaaksossa nautitaan liikunnasta ja Puijon legendaariset ulkoilu- ja liikunta-alueet ovat aivan vieressä. Liikkuminen keskustaan, kauppaan tai esimerkiksi yliopistolle on helppoa pyörällä, jalkaisin taikka bussilla.

Varaathan oman näyttöaikasi numerosta 044 4939 380 tai laita @postia hannu.hyttinen@bo.fi

ONKO OMA KOTI VIELÄ MYYMÄTTÄ? Pyydä minut arviokäynnille ja kertomaan miten stailaamalla ja edukseen erottuvilla kuvilla saadaan asuntokaupassa tuloksia.

Perustiedot

Kaupunginosa
Puijonlaakso
Kohdenumero
21116409
Kerros
1 / 8
Asuinpinta-ala
51,5 m²
Tontin pinta-ala
3 031 m²
Kokonaispinta-ala
51,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
6 kuukauden irtisanomisaika
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet.

Velaton hinta
173 000 €
Myyntihinta
79 891,35 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 359,22 € / m²
Velkaosuus
93 108,65 €
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus osakkailla

Vastikkeet

Hoitovastike
283,25 € / kk
Pääomavastike
627,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
911,15 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Autohallipaikan hoitovastike 34,38 €/kk. Myyjällä on kaupan kohteeseen kohdistuva sähköinen omistajamerkintä huoneistotietojärjestelmässä. Ostajan tulee hakea omistusoikeuden rekisteröintiä Maanmittauslaitokselta. Ostaja vastaa tällöin omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista. Ostajan pankin ostajalta mahdollisesti veloittamista kaupantekoon, omistusoikeuden rekisteröintiin tai panttausmerkinnän hakemiseen liittyvistä kustannuksista ostaja saa tiedon pankiltaan. Luovutusrajoitus: Lunastus:Jos autopaikkojen tai varastojen hallintaan oikeuttava osake (osakkeet 27 221- 27 720) siirtyy millä tahansa saannolla muulta kuin perustajaosakkaalta yhtiön ulkopuoliselle uudelle omistajalle eikä samassa yhteydessä siirretä tämän yhtiön osakkeita, jotka oikeuttavat yhtiön jonkin asuinhuoneiston hallintaan, on siirronsaajan ilmoitettava siirrosta hallitukselle viipymättä, ja on yhtiön osakkeenomistajille oikeus lunastaa siirron kohteena oleva osake. Lunastusmenettelyssä noudatetaan edellä olevan lisäksi kaikilta muilta osin kulloinkin voimassa olevan asuntoosakeyhtiölain säännöksiä.

Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
60
Kerroksia
8
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
muu
Kattomateriaali
Bitumi
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko