10 000 €72 m²

Tehtaankirkontie 1 A 5, Juankoski, Kuopio3h + k+ p

Velaton hinta
10 000 €
Hoitovastike
316,80 € / kk
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Juankoski
Kaupunki
Kuopio

Edullinen kolmio lähellä palveluja.

Valoisa ja kodikas kolmio hyvällä sijainnilla kylän pinnassa. Vaikka palvelut ovatkin lähellä, taloyhtiö on kuitenkin rauhallisella paikalla. Asunto sijaitsee ylimmässä kerroksessa ja talon päädyssä. Asunnossa lasitettu parveke etelään.

Lähin kauppa, tori, koulut, pankki, sekä muut kylän palvelut sijaitsevat vain 500 metrin säteellä. Terveyskeskukseen matkaa 1,1km. Kuopioon 63 km ja bussiyhteydet kulkevat. Tahkovuorelle 36km.

Taloyhtiössä tehty suurimmat remontit viime vuosina ja tällä hetkellä remontteja ei tulossa. Taloyhtiön katto remontoitu 2017. Viimeisin remontti käyttövesiputkistolle, joka tehty vuonna 2024.

Asunto siisti peruskuntoinen. Keittiötä päivitetty ja pintoja maalattu 2026. Pesuhuone remontoitu 2010-luvulla.

Ota yhteyttä ja sovitaan esittely! Joni 040-727965

Perustiedot

Kaupunginosa
Juankoski
Kohdenumero
24397409
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
72 m²
Kokonaispinta-ala
72 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k+ p
Huoneita
3
Keittiön varusteet
Tilaa isolle ruokapöydälle, Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Suuri tiskipöytä, Laminaattitasot, Astianpesukone, Pesukoneliitos, Sähköliesi, Liesituuletin, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parveke, Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Laattalattia, Laattaseinä, Erillinen WC, Lattialämmitys
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei
TV-palvelut
Keskusantenni

Hinta

Velaton hinta
10 000 €
Myyntihinta
5 000 €
Neliöhinta
138,89 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
316,80 € / kk
Korjausvastike
158,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
475,20 € / kk

Muut maksut

Saunamaksu
3€/hlö/krt
Muut kustannukset
Autopaikka 60€/vuosi, sisälämmittimen kanssa 100€/vuosi.

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Ruukinkulma
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
15
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
G2013