Luonto, Kallavesi ja Puijo lähellä, sujuvat liikenneyhteydet, palveluita kävelyetäisyydellä. Edellä tuli kuvailtua tämän sympaattisen, kauniin, valoisan ja hyväkuntoisen kodin sijainnin avainsanat. Kokonaisuus on kiinnostava ja siihen kannattaa tutustua paremmin.
Sisäänkäynti on talon päädystä ja sisään astuessa vastassa on tilava yksiö, koti, jota on vuosien varrella remontoitu. Neliöidensä ansiosta tilava ja kaikelle on paikkansa. Tuulikaapista eteisen puolelle mentäessä eteisessä on rivistö kaappeja säilytystilana. Oikealle avautuu keittiö ja huone. Keittiö on avara, kaunis, vaalea ja valoisa, lasku-ja säilytystilaa reilusti, ruokapöydälle on myös hyvä paikka. Huoneen puolella sänky mahtuu alkoviin ja tilaa jää vaikkapa sohvalle ja olohuoneen kalustukselle.
Kylpyhuone on kokonaan kaakeloitu tyylikkäin aikaa kestävin värisävyin ja on remontoitu vuonna 2023. Oman saunan löylyihin pääsee rentoutumaan.
Lisäksi pieni aidattu piha-alue ja pihan laidassa ulkovarasto.
Kuten tekstin alussa on kuvailtu, sijainti on mitä parhain. Puijon tarjoamat ulkoilumahdollisuudet eri vuodenaikoina on ihan vieressä ja lenkkeilemään pääsee paitsi metsään niin myös rantaan. Moottoritielle on helppo liittyä Pohjoiseen ja Etelään ja Päivärannassa on paitsi kauppa, myös Citymarket palveluineen.
Annan mielelläni lisätietoja ja sovitaan aika esittely paikan päälle:
Sanna-Mari Poutiainen
Puh. 040 7391598