21 597 €55 m²

Satamakatu 25, Keskusta, Kuopio2H+K+S

Velaton hinta
21 597 €
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kuopio

Hissitalon 3 kerros, asunnossa on olohuone, makuuhuone, keittiö, pesuhuone ja sauna. Olohuone on asunnon keskimmäinen tila, josta on kulku keittiöön ja makuuhuoneeseen. Keittiössä kalusteet ja työtila sijaitsevat yhdellä seinällä. Pesuhuoneen kautta on kulku saunaan. Makuuhuoneeseen kuljetaan olohuoneesta, ja makuuhuoneessa on kaapistot yhdellä seinällä. Pohjaratkaisu on selkeä ja huonetilat liittyvät suoraan toisiinsa ilman erillisiä käytävätiloja. Kiinteistössä on käynnissä peruskorjaushanke, jonka yhteydessä myös asunnot remontoidaan. Tämän asunnon alustava remontin valmistumisaika on 9.6.2026

Sataman alueella sijaitseva uudemmasta A-rapusta ja vanhasta rakennuksesta saneeratusta B-rapusta koostuva kerrostalokohde. B-rapussa on vanhan talon tunnelmaa ja kattohuoneisto, jonne kuljetaan suoraan hissillä. Jokaiselle asunnolle kuuluu varastokoppi. Talossa on autohalli ja sähkötolpallisia ulkopaikkoja. Vastikkeet sisältävät 10M kiinteistölaajakaistan.

Vastapäätä viehättäviä pikkukauppoja. Kävellen pääsee ihailemaan kaunista Kallavettä rantatietä pitkin, sataman kahvilat lähellä. Maailman navalle eli torille on alle kilometri.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Satamakatu 25, 70100 Kuopio
Kaupunginosa
Keskusta
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2

Velaton hinta
21 597,36 €
Myyntihinta
21 597,36 €
Neliöhinta
392,68 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 11415,59 €, Indeksikorotus: 10181,77 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 21597,36 €.
Käyttövastike
751,26 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Satamakatu 25
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997
Kerroksia
5
Rakennusmateriaali
Betoni
Energialuokka
E2018