155 000 €42,5 m²

Talaskuja 1, Lehtoniemi, Kuopio2h, kt, s, p (lasitettu)

Velaton hinta
155 000 €
Hoitovastike
140,25 € / kk
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Lehtoniemi
Kaupunki
Kuopio

Järvinäkymällä oleva koti luhtitalossa – oma ranta ja moderni taloyhtiö Lehtoniemessä

Tervetuloa tutustumaan tähän valoisaan ja toimivapohjaiseen saunalliseen kaksioon suositulla Lehtoniemen alueella! Asunto sijaitsee vuonna 2021 valmistuneessa uudehkossa taloyhtiössä omalla rantatontilla – huolettomuutta asumiseen vuosiksi eteenpäin ilman suuria remonttihuolia.

Huoneisto sijaitsee luhtitalon ylimmässä kerroksessa (2/2), mikä tuo asumiseen rauhaa ja avaruutta. Lounaan suuntaan avautuva lasitettu parveke tarjoaa erinomaiset puitteet vapaa-ajan viettoon, ja asunnosta avautuvat upeat järvinäkymät kattolinjan yli – maisema, joka tekee arjesta poikkeuksellisen viihtyisää ympäri vuoden.

Taloyhtiön ehdottomiin valtteihin kuuluu oma rantaviiva, joka mahdollistaa aidon järvenläheisen elämäntavan. Lisäksi on mahdollisuus ostaa erikseen sähköpistokkeellinen autopaikka sekä hankkia laituripaikka, mikä täydentää asumismukavuutta erityisesti veneilystä tai vesijetteilystä nauttivalle.

Asunnon varustelu on nykyaikainen: koko huoneistossa on miellyttävä vesikiertoinen lattialämmitys, tyylikäs keittiö kodinkoneineen sekä oma sauna rentoutumishetkiin.

Lasitettu parveke toimii lisäoleskelutilana pitkälle syksyyn. Tämä koti sopii erinomaisesti niin omaksi kodiksi kuin sijoitukseen – yhdistelmä modernia asumista, järvimaisemaa, omaa rantaa ja rauhallista sijaintia on harvoin tarjolla.

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi! KOTO LKV - Kotisi arvoinen välittäjä 0400 848 237 / kuopio@kotolkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Talaskuja 1, 70840 Kuopio
Kaupunginosa
Lehtoniemi
Kohdenumero
69074732
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Kokonaispinta-ala
42,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Isännöitsijäntodistus
Yhtiöjärjestys
Huoneiston kokoonpano
2h, kt, s, p (lasitettu)
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone, astianpesukoneliitäntä. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: keraaminen liesi, erillisuuni, mikroaaltouuni
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, suihkuseinä, peili, allaskaappi, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, WC, lattialämmitys
Näkymät
lounas
Tulevat remontit
HALLITUKSEN ESITYS TULEVISTA MERKITTÄVISTÄ KORJAUKSISTA SEURAAVAN VIIDEN VUODEN AIKANA Ei merkittäviä korjaustarpeita
Tehdyt remontit
HALLITUKSEN ILMOITUS TEHDYISTÄ MERKITTÄVISTÄ KORJAUKSISTA 2021 Kestopuiden öljyäminen 2022 Hidastetöyssyt ajoväylille 2023 Sulanapitokaapelit kouruihin ja syöksyihin
Rannan (vesistön) tyyppi
Järvi
Rannan omistus
Oma ranta
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas, lattialämmitys, valokuituvalaistus. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia

Velaton hinta
155 000 €
Myyntihinta
155 000 €
Neliöhinta
3 647,06 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
140,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
140,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan. kylmä vesi 5,60 euroa / m3, lämmin vesi 12,00 euroa / m3
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 5 € / kk. DNA 10 M

Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
2
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto, Lämmöntalteenotto
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kuopion Huoltotrio Oy
Isännöinti
Oiva Isännöinti Antti Korhonen Maaherrankatu 21 70100 KUOPIO
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Rannan (vesistön) tyyppi
Järvi
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lattialämmitys: Koko huoneistossa vesikiertoinen lattialämmitys

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella. Autopaikka G28 (osakkeet 4468-4468) myydään erikseen hintaan 3.000 euroa. Pinta-ala 13,7 m2. Hoitovastike 13,56 euroa / kk.