27 964 €56 m²

Kotilokatu 1 A 14, Lehtoniemi, Kuopio2H+KT+S

Velaton hinta
27 964 €
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneita
2
Kerros
3
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lehtoniemi
Kaupunki
Kuopio

Kotilokatu 1 A 14

ASUNNON KUVAUS:

Kolmannen kerroksen kaksio upean Kallaveden maisemien äärellä. Huoneistossa on isot luonnonvaloa tuovat ikkunat, kauniit laminaattilattiat, kaakeloitu kylpyhuone mukavuuslattialämmityksellä sekä lasitettu parveke.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Lehtoniemeen, luonnonkauniille asuinalueelle Kallaveden rantamaisemaan 2014 valmistunut tasokas kerrostaloyhtiö. Alueella on kattavat päivittäispalvelut ja loistavat ulkoilumahdollisuudet. Valaistut lenkkipolut ja hiihtoladut kiertävät Saaristokaupunkia. Alueella on myös useita uimarantoja, lähiliikuntapuisto sekä leikkipuistoja. Kuopion keskustaan matkaa on noin 6,5 km. Matka taittuu viehättävää Saaristokatua pitkin bussilla, omalla autolla, pyörällä tai kävellen. Kohteessa on kaksi erillistä taloa. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Lehtoniemi
Kerros
3
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT+S
Huoneita
2
Vapautuu
21.05.2026
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
27 963,60 €
Myyntihinta
27 963,60 €
Neliöhinta
499,35 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25.00€/hlö/kk, Vesiennakko
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 22149.24 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 5814.36 ASO maksu yhteensä: 27963.60
Käyttövastike
742,98 € / kk
Autopaikan kustannukset
20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2014-02-28
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Kuopion Kotilokatu 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2014
Rakennusvuoden lisätiedot
2014
Huoneistojen lukumäärä
43