24 565 €50,5 m²

Kotilokatu 1 B 28, Lehtoniemi, Kuopio2H+KT+S

Velaton hinta
24 565 €
Asuinpinta-ala
50,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lehtoniemi
Kaupunki
Kuopio

Kotilokatu 1 B 28

ASUNNON KUVAUS:

Olohuone ja keittiö ovat suuri yhtenäinen tila ja asunnossa on upea iso terassi, joka rajoittuu pieneen metsäalueeseen. Makuuhuoneessa on paljon säilytystilaa kiinteissä kaapistoissa. Kylpyhuoneessa on varaus pesukoneelle ja kuivausrummulle. Bussit kulkevat keskustaan monta kertaa tunnissa ja autoilevalle löytyy pistoketolpallinen autopaikka pihasta.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Lehtoniemeen, luonnonkauniille asuinalueelle Kallaveden rantamaisemaan 2014 valmistunut tasokas kerrostaloyhtiö. Alueella on kattavat päivittäispalvelut ja loistavat ulkoilumahdollisuudet. Valaistut lenkkipolut ja hiihtoladut kiertävät Saaristokaupunkia. Alueella on myös useita uimarantoja, lähiliikuntapuisto sekä leikkipuistoja. Kuopion keskustaan matkaa on noin 6,5 km. Matka taittuu viehättävää Saaristokatua pitkin bussilla, omalla autolla, pyörällä tai kävellen. Kohteessa on kaksi erillistä taloa. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Lehtoniemi
Kerros
1
Asuinpinta-ala
50,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT+S
Huoneita
2
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
24 564,69 €
Myyntihinta
24 564,69 €
Neliöhinta
486,43 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25.00€/hlö/kk, Vesiennakko
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 19601.10 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 4963.59 ASO maksu yhteensä: 24564.69
Käyttövastike
657,50 € / kk
Autopaikan kustannukset
20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2014-02-28
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Kuopion Kotilokatu 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2014
Rakennusvuoden lisätiedot
2014
Huoneistojen lukumäärä
43