135 000 €106 m²

Linnanpellonkatu 8, Linnanpelto, Kuopio4h, k, s

Velaton hinta
135 000 €
Hoitovastike
750 € / kk
Asuinpinta-ala
106 m²
Huoneita
4
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1910
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Linnanpelto
Kaupunki
Kuopio

Persoonallinen, uniikki koti pienkerrostalossa Linnanpellon idyllisellä asuinalueella etsii uutta omistajaa tositarkoituksella!

Ensimmäisen kerroksen huoneisto on aiemmin ollut liikehuoneisto, ja se tekee tästä kodista ainutlaatuisen. Tilan ratkaisut mahdollistavat liiketoiminnan tänäkin päivänä ja tilaan on oma sisäänkäynti.

Kodin tunnelma on kodikas ja lämminhenkinen. Kulkiessa tätä asuntoa lävitse, ihastuttaa huone toinen toisensa jälkeen. Keittiö-olohuone on yhtenäistä tilaa. Makuuhuone on sijoitettu asunnon toiseen kulmaan.

Entisen liiketilan paikalla tällä hetkellä työhuone. Tämän tilan käyttömahdollisuudet ovat moninaiset sillä tilassa on myös oma erillinen wc. Asumisen mukavuuden kruunaa kunnon kokoinen kylpyhuone, jossa on myös poreamme. Ihanaa arjen luxusta! Kylpyhuoneesta on käynti myös takapihalle.

Asunnon sijainti on erinomainen perinteikkäällä Linnanpellon asuinalueella. Keskustaan on matkaa noin 2 km. Huoneistolla on käytössä piha-alue, jossa kaksi autopaikkaa sekä erillinen tilava ulkovarasto.

Huoneiston yhtiövastike sisältää myös veden ja käyttö-sekä lämmityssähkön. Esittelemme tätä kotia yksityisesittelyin. Soita ja varaa oma esittelyaikasi.

Perustiedot

Kaupunginosa
Linnanpelto
Kohdenumero
1401100
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
106 m²
Tontin pinta-ala
811 m²
Kokonaispinta-ala
106 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
4h, k, s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
vuokrattu toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastin, astianpesukone, liesituuletin/ aktiivihiilisuodatin, erillisuuni- ja taso, kaapistot
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, lattialämmitys, poreallas, kylpyhuonekaapisto, kiinteät valaisimet, sähkösauna, erillinen wc
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot, ulkovarasto
Näkymät
pihalle, kadulle
Tulevat remontit
-
Tehdyt remontit
Perusparannusremontti (sis. sähkö, vesi, viemäri) 1983, katonmaalaus 2008, ulkomaalaus 2009, parvekkeiden lattioiden uusinta 2020
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Palvelut
Kalevalan koulu (etäisyys n. 1 km), Linnanpellon päiväkoti (etäisyys n. 0.6 km), K-market (etäisyys n. 0.3 km), Kuopion keskustan palvelut (etäisyys n. 2 km)
Lisätiedot
Nelikerroksinen pienkerrostalo, jossa kolme asuinkerrosta ja jokainen kerros yhden huoneiston käytössä. Talo on peruskorjattu 1983.. Huoneisto on remontoitu kauttaaltaan 2005-2006.
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Ei

Hinta

Velaton hinta
135 000 €
Myyntihinta
135 000 €
Neliöhinta
1 273,58 € / m²
Vuokra-aika
Tontin vuokrasopimus päättyy: 31.12.2050
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
750 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
750 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Yhtiövastikkeeseen kuuluu huoneiston lämmitys- ja käyttösähkö sekä vesimaksu..

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Kuopion Linnanpellonkatu 8
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1910
Rakennusvuoden lisätiedot
1910
Huoneistojen lukumäärä
3
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
3
Tontin koko
811 m²
Liikenneyhteydet
Bussit (etäisyys n. 0.2 km)
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Suorasähkö
Tontin vuokra
Tontin vuokran määrä: 3365.96 € / vuosi.

Yhteiset tilat
Kellarikomero, ulkoiluvälinevarasto, ei hissiä
Ominaisuudet
Sälekaihtimet
Lainalaskuri